Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. „Kuglarze marzeń, czyli sztuki i sztuczki” otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury. Parateatralne przedsięwzięcie będzie realizowane przez instruktorów SOK we współpracy m.in. z lubelską Fundacją Sztukmistrze i warszawską Grupą Studia O. W programie seria warsztatów praktycznych i spotkań ze specjalistami. Projekt zwieńczą pokazy teatralne – autorski uczestników i zawodowego teatru ulicznego.

Suwalski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWENCJE 2020 na realizację projektu pn. „Kuglarze marzeń, czyli sztuki i sztuczki”. Projekt będzie realizowany w obszarze objętym planem rewitalizacji Miasta Suwałk, w przestrzeni SOK i miejskiej. Przedsięwzięcie ma na celu odkrycie potencjału twórczego uczestników, wyrównanie szans udziału w kulturze oraz jej współtworzeniu, budowę poczucia wspólnoty i wzmocnienie więzi sąsiedzkich oraz pobudzenie społecznej aktywności. Atrakcyjny program „Kuglarzy marzeń…” może także stać się skuteczną formą aktywności dla lokalnej społeczności i świetną alternatywą dla elektroniki nadużywanej przez dzieci i młodzież.

W ramach projektu odbędą się spotkania i warsztaty praktyczne, m.in.: warsztaty ze sztuki opowiadania, uzupełnione przez zajęcia z psychopedagogami kreatywności oraz specjalistami od emisji głosu, warsztaty plastyczne z zakresu nauki prostych form i technik tworzenia ilustracji wspomagających proces opowiadania, warsztaty kuglarskie obejmujące naukę podstaw aktorstwa, żonglerki, chodzenia na szczudłach, gimnastyki, fire show, pantomimy i klaunady, warsztaty teatralne z wykorzystywania różnych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do improwizacji dramatycznej, emocjonalno-ruchowej, zabaw i gier teatralnych oraz budowania postaci scenicznych.

Zajęcia poprowadzą instruktorzy pracowni artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury Mirosława Krymska i Marta Taraszkiewicz, trenerzy i pedagodzy teatru z lubelskiej Fundacji Sztukmistrze, opowiadacze z warszawskiej Grupy Studnia O. oraz wykładowcy i praktycy pedagogiki i psychologii. Projekt zakończą pokazy spektakli: autorskiego, przygotowanego przez uczestników warsztatów kuglarskich oraz spektakl mistrzowski w wykonaniu zawodowego teatru ulicznego. W projekcie będą mogły uczestniczyć dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy, a udział w warsztatach będzie nieodpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj