Komunikacja miejska to jeden z obszarów objętych znacznymi ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa. Jeden z czytelników przysłał nam zdjęcie, na którym uchwycił, w jaki sposób limitów przestrzega się w Suwałkach.

Na zdjęciu widzimy pasażerów autobusu linii nr 2, o godz. 14:25. Czytelnik zwraca uwagę, że przy wejściu do pojazdu znajduje się informacja, ile osób może danym autobusem podróżować. W tym przypadku limit z pewnością został przekroczony. Zapytaliśmy przedstawiciela PGK o kwestię przestrzeganie limitów pasażerów i o to, czy ktoś liczbę podróżnych kontroluje.

Eugeniusz Dariusz Przybysz, prezes PGK w Suwałkach odpowiedział, że „oczywiście, może dochodzić sporadycznie do sytuacji przekroczenia dozwolonej liczby pasażerów w autobusie”.

Prezes tłumaczy, że sytuacja może wynikać z „nieregularnego obłożenia poszczególnych kursów w ostatnim okresie”. – Kursy regularnie obciążone (dowóz pracowników do zakładów pracy) obsługiwane są przez dwa pojazdy jadące jeden za drugim – dodaje Przybysz.

Przypomnijmy, jakie zasady obowiązują w pojazdach komunikacji miejskiej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj