Tradycyjne festiwale taneczne z powodu koronawirusa nie odbywają się, ale można sprawdzać swoje umiejętności online. Natalia Dobrzyń, mażoretka ze Studia Tańca FLEX działającego pod kierownictwem Jadwigi Tylendy w Suwalskim Ośrodku Kultury, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Dance @Home Solo Cup, rywalizacji online dla mażoretkowych solistek, zdobywając III miejsce w kategorii solo baton seniorki 2.

Konkurs miał na celu promocję tańca jako formy aktywnego spędzania czasu, również tego przymusowo spędzanego w domu. Uczestnicy startowali solo lub jako soliści reprezentanci zespołów. W myśl zasady #zostańwdomu należało przesłać wideo z własną choreografią nagrane w domu lub w plenerze.

Internetowy turniej organizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz Marklowice odbył się w dniach 23 kwietnia – 7 maja br., wyniki jury poznaliśmy w połowie maja.

Jury doceniło pasję i zaangażowanie uczestniczek, które mimo trudnych warunków nie rezygnują z regularnych treningów i samodoskonalenia.

Leave a Reply