Ślepsk Malow Suwałki
21 I 2020; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 - Patryk Szwaradzki © 2020 Wojciech Otłowski

Patryk Szwaradzki to kolejny zawodnik, którego w drugim sezonie Ślepska Malow w PlusLidze zobaczą w składzie biało-niebieskich kibice. To drugi – obok Bartłomieja Bołądzia, atakujący w suwalskim zespole.

A jeśli już jesteśmy przy liczbach – będzie to trzeci sezon Patryka Szwaradzkiego w Suwałkach. Grę w Ślepsku rozpoczął po przejściu z drugoligowego zespołu Energa NET Ostrołęka. Do Suwałk trafił wraz z klubowym kolegą, środkowym Jakubem Macyrą oraz trenerem Mateuszem Mielnikiem, z którym biało-niebiescy awansowali do PlusLigi. Wkład Patryka Szwaradzkiego w ten sukces był niemały – w sezonie 2018/2019 rozegrał 33 spotkania, w których zdobył aż 320 punktów, w tym 39 asów serwisowych i 10 punktów blokiem.

Choć miniony sezon w liczbach przedstawia się nieco skromniej, to z całą pewnością udział Patryka Szwaradzkiego w meczach był nie do przeoczenia. Wchodził w krytycznych momentach, a jego zadaniem było wyprowadzenie z równowagi przeciwnika mocnym, pewnym serwisem. Wiele takich sytuacji owocowało asami serwisowymi, zatem kibiców z pewnością cieszy nowa wiadomość ze sztabu Ślepska.

Krótka wypowiedź siatkarza:

Sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 27.06.1995r., Olsztyn
Wzrost: 195 cm
Waga: 97 kg
Zasięg w ataku: 354 cm

Statystyki Patryka Szwaradzkiego w sezonie 2019/2020:

– Rozegrane mecze: 23
– Punkty:
65
– Asy serwisowe: 13

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj