Ślepsk Malow Suwałi Aluron Virtu CMC Zawiercie
23 II 2020 ; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1; wejście Andreasa Takvama - z prawej klub kibica © 2020 Wojciech Otlowski

Piłkarze niebawem wybiegną na boiska, ale już wiadomo, że mecze obejrzeć można będzie tylko dzięki transmisjom. Czy podobny los czeka rozgrywki siatkarzy? To jeszcze kwestia przyszłości, bo sezon 2019/2020 jest zakończony, a kolejny ruszyć ma już we wrześniu, ale z pewnością i dla kibiców, i dla samych zawodników obecność widzów na trybunach, doping i wspólne przeżywanie sportowego widowiska to rzecz nie do przecenienia.

Oczywiście priorytetem są kwestie bezpieczeństwa, ale odmrażanie kolejnych dziedzin gospodarki daje nadzieje na możliwy pozytywny scenariusz – i udział publiczności w imprezach sportowych. Dla suwalczan to niezwykle ważna informacja, wszak pierwszy sezon Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze pokazał dobitnie, że spragnieni jesteśmy takich emocji, a zawsze pełna sala i kolejki ustawiające się po bilety są tego najlepszym dowodem. Czy będzie tak i w przyszłym sezonie?

Wiele na to wskazuje. Wczoraj (21 maja) miało miejsce spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz członkiem prezydium PKOI, Ryszardem Czarneckim. Tematem rozmów były plany odmrażania imprez sportowych. Szczegóły spotkania to na razie tajemnica, ale wiceprezes PZPS poinformował, iż padła deklaracja o możliwości imprez z udziałem publiczności – oczywiście w odpowiednim czasie. To krzepiąca wiadomość dla całego środowiska sportowego, tym bardziej, że sezon 2020/2021 jest dla siatkówki szczególny – będziemy bowiem świętować 20-lecie zawodowej ligi męskiej i 15-lecie zawodowych rozgrywek kobiet.

Podjęcie tego tematu, pojawienie się możliwości imprez z udziałem publiczności bardzo cieszy. Wiele zależy od rozwoju sytuacji, ale wiceprezes Czarnecki jest dobrej myśli. Miejmy nadzieję, że realne szanse, o których rozmawiano, zmienia się w rzeczywiste możliwości.

Zdjęcia trybun Suwałki Arena w czasie występów Ślepska Malow w PlusLidze – Melania Otłowska oraz Wojciech Otłowski / www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply