30-letni przyjmujący urodził się 24 października 1990 roku w Trzciance. Waliński rozegrał do tej pory 11 sezonów w PlusLidze, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych siatkarzy w zespole prowadzonym przez trenera Andrzeja Kowala.

W swojej karierze, w najwyższej klasie rozgrywkowej, grał dotychczas w barwach: Delecty Bydgoszcz, Transferu Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn, MKS Będzin oraz Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Warto przypomnieć, że jest również medalistą Mistrzostw Polski Kadetów (2007), Mistrzostw Polski Juniorów (2009) i Mistrzostw Młodej Ligi (2011, 2012).

W sezonie 2019/2020 był niewątpliwie jednym z liderów drużyny z Zawiercia. Waliński zdobył w nim 230 punktów (w tym 16 asów serwisowych oraz 18 blokiem).

O dołączeniu do drużyny mówi

Poranki są bardzo różne;) Najtrudniej jest w poniedziałek, gdy „mamy” na ósmą;) Ale wypracowałam kilka patentów, dzięki którym wstawanie nie jest taki bolesnym wyzwaniem…;)

Dobrym obłaskawiaczem są rogaliki;) Jeśli nie mamy pieczywa na śniadanie, biegnę rano do sklepu i kupuję rogale – najlepsze są te z makiem. Wówczas można zacząć dzień rymem: „Dzień dobry, miłe pani, dziś rogale na śniadanie!” – taka perspektywa szybciej wyciąga córki z łóżek.
Można też przypomnieć, co miłego zaplanowała na dziś pani;) Szkołę generalnie córki lubią, tylko te nieznośne poranki… No ale nie zawsze pani zdradza, co tam jutro prze-ciekawego się będzie działo. Wówczas zostaje ostatnia deska ratunku – a nawet dwie deski – i to obie puchate;) Mowa o naszych czworonożnych pupilkach. Wchodzę do dziewczyn, za mną suną nasza kotka i pieska;), a ja pytam: „Kto to przyszedł przywitać się z dziewczynkami?” I za chwilę dwie rozczochrane głowy wychylają się z pościeli, by zobaczyć swoje ulubienice, a te uskuteczniają figle-migle i zachęcają do wyskoczenia i dołączenia. Działa niezawodnie – polecamy! 🙂

:

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 24.10.1990 r., Trzcianka
Wzrost: 195 cm
Waga: 94 kg
Zasięg w ataku: 338 cm

Statystyki Marcina Walińskiego w sezonie 2019/2020:

– Rozegrane mecze: 23
– Punkty: 230
– Asy serwisowe: 16

Na zdjęciach poniżej Marcin Waliński (nr 1 na koszulce) jeszcze w barwach Aluronu Virtu CMC Zawiercie w meczu ze Ślepskiem Malow z 23 lutego br.

 

Leave a Reply