25 VIII 2019; Suwałki - Stadion Miejski; I liga, Wigry - Bruk-Bet Termalica 1:0; przy pilce Robert Barczak © 2019 Wojciech Otłowski

Kibice doczekali się – piłkarze wrócili na boiska i według planów uda się dokończyć rozgrywki sezonu 2019/2020. Terminy meczy są skomasowane, zatem nie ma dużo czasu na regenerację, treningi. W szczególnie trudnej sytuacji są rzecz jasna zespoły okupujące obecnie dół tabeli, w tym także suwalskie Wigry.

Zawieszenie rozgrywek po dwóch przegranych meczach w rundzie wiosennej spowodowało protesty prezesa Dariusza Mazura. Argumentował, że spadek suwalskiej drużyny byłby niesprawiedliwy, gdyż dokonano korzystnych transferów, nastąpiło wzmocnienie zespołu i utrzymanie nie jest wcale w sferze mrzonek.

Czerwcowe i lipcowe mecze dadzą zatem możliwość oceny, czy rzeczywiście optymistyczne przewidywania mają swoje podstawy. Wtorkowe (2 czerwca) spotkanie na wyjeździe zapewne wywołało u kibiców mieszane uczucia. Z jednej strony istotnie dobra gra Wigier mogła się podobać: długie, celne podania, skuteczna obrona, kilka przeprowadzonych ataków to atuty tego wyjazdowego meczu w Niecieczy. Ale nie da się ukryć, że i gospodarze przeprowadzali groźne akcje i już w pierwszej połowie zdobyli bramkę na miarę zwycięstwa. Taki wynik był na tyle satysfakcjonujący, że gracze Termaliki chcieli go utrzymać, stąd i nieco mniej gry po ich stronie w drugiej odsłonie meczu. Choć biało-niebiescy nie szczędzili starań, wynik pozostał niezmieniony. Nie udało się zdobyć tak upragnionych punktów, ale jeszcze w tym tygodniu pojawi się na to szansa. W piątek Wigry podejmą Miedź Legnicę. Zajmujący obecnie szóstą lokatę w tabeli goście na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem, jednak w tej chwili gra toczy się o być lub nie być w I lidze, zatem kibice mogą liczyć na zaciętą walkę. Z pewnością doping dodałby skrzydeł graczom Wigier, jednak póki co mecze odbywają się bez udziału publiczności, a oglądać je można za pośrednictwem platformy Ipla.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

bramka: Piotr Wlazło (38′)

Zdjęcie ilustracyjne: mecz Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza z 25 sierpnia 2019 roku (autor: Wojciech Otłowski)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj