Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie na nazwę nowej planszówki, której akcja jest bezpośrednio związana z miastem. Gracze wcielą się w postaci wybitnych suwalczan z przedwojennej historii Suwałk, a na planszy znajdą się najważniejsze budynki miasta. Tytuł ma oddawać ducha Suwałk i łączyć dawne z dzisiejszym. Zgłoszenia do 30 czerwca.

Suwalski Ośrodek Kultury pracuje nad planszówką, która będzie nieco sentymentalną podróżą po dziejach Suwałk, a zarazem połączy wiedzę o mieście z zasadami ekonomii. Gracze wcielą się w postaci wybitnych suwalczan z przedwojennej historii Suwałk. Na planszy znajdą się najważniejsze budynki miasta – te historyczne i te współczesne – oraz miejsca kochane przez suwalczan. Nad całością będzie czuwał dobry duch kultury.

– To pomysł, który powstał w pierwszym okresie pandemii. Z luźnych rozmów wyłonił się bardzo oryginalny zamysł, w całości wymyślony, zaprojektowany, narysowany i opisany przez kreatywnych pracowników SOK – mówi Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury i dodaje: – Przed nami jeszcze sporo pracy, ale chcieliśmy włączyć do projektu również pomysły suwalczan. Dlatego serdecznie zachęcam, zagrajcie w Suwałki i pomóżcie nam wymyślić tytuł, który odda ducha tego miejsca, potencjał jego mieszkańców i będzie świetną promocją miasta.

Propozycje – na najciekawsze czekają nagrody – można wysyłać do 30 czerwca na adres gra@soksuwalki.eu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Leave a Reply