Już w piątek Wigry Suwałki rozegrają swoje ostatnie spotkanie wyjazdowe na boiskach 1. Ligi. Od dłuższego czasu wiadomo, że tym razem zawodnicy tego klubu nie uratują się przed spadkiem. W ostatnim czasie doszło do zmiany trenera – klub na boiskach 2. Ligi ma poprowadzić Dawid Szulczek, który rozpoczął pracę od wygranej z Sandecją Nowy Sącz. Jak PZBuk bukmacher przewiduje ostatnią delegację tego zespołu w kampanii 2019/2020?

Zapowiedź meczu – Chrobry Głogów vs Wigry Suwałki

Spotkanie 33. Kolejki 1. Ligi rozpocznie się o godzinie 20:10 na stadionie w Głogowie. Faworytem tego meczu zdaniem bukmachera jest drużyna gospodarzy. Nic dziwnego, w końcu Wigry w obecnej kampanii zajmują ostatnią pozycję w lidze, a na wyjeździe zdobyli zaledwie siedem punktów, na które składają się łącznie dwa zwycięstwa i jeden wywalczony remis w 16. rywalizacjach. Reszta meczów to porażki. Podopieczni Dawid Szulczka nie będą faworytem tego starcia, jednak już w ostatniej kolejce pokazali, że efekt nowej miotły jest widoczny.

Czy bukmacher pomyli się w swoich przewidywaniach? Chrobry Głogów, w przeciwieństwie do zespołu Suwałk, nadal ma o co grać. Gospodarze ciągle uczestniczą w wyścigu o baraże, do których na dwie kolejki do końca sezonu tracą zaledwie dwa punkty. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą formę tego zespołu na przestrzeni ostatnich spotkań. Bukmacher PZBuk z pewnością wziął pod uwagę fakt, że zawodnicy z Głogowa wygrali cztery z pięciu poprzednich rywalizacji. Jedyną porażkę odnieśli w ostatniej kolejce na obiekcie Stali Mielec, która pewnie kroczy do Ekstraklasy.

Typy z oferty bukmachera

Oba zespoły spotkały się już raz w obecnej kampanii, a mecz zakończył się podziałem punktów. W statystykach przewagę mieli goście, jednak to Wigry były faworytem bukmacherów przed tamtym meczem.

Ciekawie prezentują się statystyki ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami, ponieważ łatwo możesz zauważyć pewną prawidłowość. Otóż w pięciu kolejnych rywalizacjach – ani razu nie wygrała drużyna, która miała atut swojego boiska. W tym czasie trzykrotnie kończyło się bramkowym remisem, a dwukrotnie górą byli goście.

Wigry mają na koncie zwycięstwo podczas ostatniej wizyty w Głogowie, jednak ostatnia dyspozycja Chrobrego na swoim boisku potwierdza, dlaczego właśnie ten zespół jest faworytem tego meczu. Gospodarze nie stracili bramki w żadnym meczu po restarcie rozgrywek, który rozegrali na własnym stadionie. Goście zdobyli zaledwie dwa gole w pięciu delegacjach po pandemii. Liczby przed tym spotkaniem wyraźnie wskazują, że możesz być tutaj świadkiem rywalizacji, w której wpadnie mało bramek.

Kursy wyraźnie faworyzują gospodarzy, jednak trzeba pamiętać, że goście nie mają nic do stracenia. Czasem presja walki o baraże może okazać się klątwą dla faworyta. Czy tym razem będzie podobnie?

Pełną ofertę zakładów znajdziesz na stronie bukmachera PZBuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM. Pasjonat piłki nożnej, zaczynając od Ekstraklasy, po Premier League.

Leave a Reply