Na studentów PWSZ w Suwałkach czekają trzy wydziały i kilkanaście kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku.

– Dziś, jak twierdzi dr Marta Wiszniewska, Rektor suwalskiej Uczelni, nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód.

Oprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach.

Najnowocześniejsze laboratoria, Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniczne, pracownie komputerowe, biblioteka, przestronne patio, siłownia, bar. Wszystko to zdecydowanie podnosi komfort zdobywania wykształcenia.

Nowoczesny Dom Studenta, który czeka na studentów z całego regionu, czy Litwy.

Bardzo wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) również przynoszą materialne zyski – nawet 3 tysiące złotych miesięcznie! Możliwość wyjazdu za granicę w ramach programu Erasmus+, zdecydowanie poszerzy horyzonty. Podobnie, jak udział w licznych kołach zainteresowań.

PWSZ w Suwałkach na wszystkich kierunkach prowadzi tzw. profil praktyczny. – To znaczy, że u nas liczy się konkretna, zdobyta umiejętność – tłumaczy dr Wiszniewska. Ratownicy medyczni należą do najlepszych w kraju, pielęgniarki są rozchwytywane nawet za granicą, pedagodzy, ekonomiści, inżynierowie. Żaden absolwent nie powinien mieć dziś problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy – dodaje.

Bardzo ciekawą propozycją są studia tzw. weekendowo-popołudniowe, które są alternatywą dla studiów niestacjonarnych. Studenci mają zajęcia w weekendy, ale również dwa/trzy dni w tyg. w godzinach wieczornych. I są to (w odróżnieniu od studiów „zaocznych”) studia całkowicie bezpłatne!

Od tego roku w ofercie pojawił się też NOWY KIERUNEK – LOGISTYKA. O ten kierunek, ze względu na ogromne potrzeby rynku, staraliśmy się od 2/3 lat – wreszcie się udało. Bardzo się cieszymy ponieważ branża logistyczna i spedycyjna potrzebuje pilnie specjalistów i my ich właśnie stworzymy – mówi Wiszniewska.

Uczelnia staje się również bardzo innowacyjna. – Jako jedyni w województwie realizujemy projekt studiów dualnych, które są przyszłością kształcenia zawodowego w Polsce – mówi dr
Agata Wądołowska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki. Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji połowę zajęć realizują na Uczelni, a połowę u największych pracodawców w regionie (i dodatkowo otrzymują za to wynagrodzenie!). – Wkrótce wprowadzamy również kształcenie w VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie taką sytuację – opowiada dr Wądołowska: – student wchodzi do przestronnego pomieszczenia. Za biurkiem widzi mężczyznę z raną postrzałową głowy, a na ziemi pistolet, powoli przeszukuje pokój, idzie w kierunku otwartego sejfu…ale czy nie popełnił błędu? Czy nie zatarł śladów przestępstwa? Oceni to wykładowca, który wspólnie z pozostałymi studentami widzi wszystko na monitorze. Studenci, dzięki technologii, przeniosą się do innego świata. Wszystko co zobaczą, usłyszą, doświadczą będzie niezwykle realne. Aż trudno uwierzyć, że będzie to rzeczywistość jedynie wirtualna. W specjalnych goglach studenci poczują się jak kryminolodzy, ratownicy medyczni podczas wypadku masowego, ministrowie finansów, czy prokuratorzy.

Uczelnia to jednak nie tylko studiowanie. PWSZ w Suwałkach staje się swoistym centrum kulturalno-społecznym. Liczne konferencje, akcje charytatywne, wydarzenia sportowe, czy juwenalia, które na stałe weszły już w kalendarz najlepszych imprez w mieście. – Robimy wszystko, by na suwalskiej Uczelni to student czuł się najważniejszy, bo tak właśnie jest – mówi dr Wiszniewska.

Rekrutacja elektroniczna ruszyła 1 lipca! Więcej tu: www.pwsz.suwalki.pl/kandydat/irk/

Leave a Reply