Ślepsk Malow Suwałki
17 XII 2019; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -Trefl Gdańsk 3:2; Kevin Klinkenberg © 2019 Wojciech Otłowski

Kévin Klinkenberg trwale zapisał się w pamięci kibiców Ślepska Malow Suwałki. Jego umiejętności niejednokrotnie pozwalały wyjść biało-niebieskim obronną ręką z trudnych sytuacji. Gdy doznał kontuzji barku, od razu ta nieobecność na parkiecie była zauważalna. Nic zatem dziwnego, że władze klubu starały się o przedłużenie kontraktu z zawodnikiem.

Trzydziestoletni przyjmujący jest reprezentantem Belgii (udział w zgrupowaniu i meczach będących kwalifikacjami do turnieju w Tokio 2020 spowodował nawet pewne zmiany w terminarzu rozgrywek Ślepska). Sezon 2019/2020 to pierwszy sezon Klinkenberga w Polsce. Wcześniej w barwach VC Maaseik zdobywał wielokrotnie Puchar Belgii, Mistrzostwo czy Wicemistrzostwo Belgii, czterokrotnie – Superpuchar Belgii. Grał też – z sukcesami – we Francji i Turcji.

Na pozycji przyjmującego w zespole biało-niebieskich grać będą prócz Klinkenberga Marcin Waliński, Tomas Rousseaux i Jakub Rohnka. Przedłużenie kontraktu z Belgiem zamyka kompletowanie kadry na nadchodzący sezon PlusLigi.

Teraz czekamy na kolejne dobre występy Kévina, który pogodzić będzie musiał grę z nową życiową rolą – pod koniec czerwca urodził się jego synek, Noah.

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 04.10.1990, w Liège (Belgia)
Wzrost: 197 cm
Waga: 86 kg
Zasięg z wyskoku do ataku: 345 cm

Statystyki Kévina Klinkenberga w sezonie 2019/2020:
– Rozegrane mecze: 20
– Punkty:
168
– Asy serwisowe: 10

Zdjęcia: Wojciech Otłowski

 

Leave a Reply