Kolejny bieg z cyklu Grand Prix, organizowany prze Fundację „Kierunek Ultra”, już za nami. Tradycyjnie biuro zawodów, start i meta, miały miejsce na terenie ZAZ Sowa w Lipniaku. Na starcie stanęło 73 zawodników, w tym po raz kolejny 5 osób, które postanowiły przejść 10 km „na kijkach”.

Trasa wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego. Piękna pogoda sprzyjała biegaczom i przyniosą zwycięstwo pochodzącemu z Białegostoku Krystianowi Kalinowskiemu (AGR Podlasie) – uzyskał on czas 40:08, drugi na macie z czasem 42:08 pojawił się Daniel Bochenko z Brzozowej, trzecie miejsce zajął Wojciech Bielawski z Augustowa – uzyskał czas 43:09.

Najszybsze Panie to Joanna Derencz z Gołdapi (46:08), Magdalena Bielawska z Augustowa (49:46) oraz Agnieszka Królak z Węgorzewa (50:32).

W klasyfikacji drużynowej wygrała tym razem mieszana drużyna Supo Team – Magdalena Bielawska, Wojciech Bielawski, Daniel Bochenko.

– Cieszymy się, że bieg ma swoich stałych bywalców a także, że pojawiły się nowe osoby, które cieszą się urokami Suwalszczyzny. Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy na ostatnią edycję w tym sezonie, która wyłoni zwycięzców całego Grand Prix, a bieg będzie miał miejsce 9 sierpnia – zachęca Iwona Łobasiuk z Fundacji „Kierunek Ultra”.