11.07.2014, Suwałki, Suwałki Blues Festival 2014, Rozmarino, Śniadania bluesowe live, koncert zespołu Cheap Tobacco fot. Wojciech Otłowski

Latem muzyczne wydarzenia przenoszą się w plener, a jako że jest ich niemało, to wielbiciele każdego gatunku znajdą coś dla siebie. Wprawdzie wielkie imprezy zostały odwołane, ale muzycznych doznań nie zabraknie. Ciekawe propozycje przygotowały Augustowskie Placówki Kultury.

Augustów kojarzy się nam z żeglowaniem, rejsami statkiem. Nietuzinkowym pomysłem jest połączenie muzycznego wydarzenia z taką właśnie formą przebywania na łonie natury.

Bartek Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury:

04 VII 2020; Augustów – Amfiteatr; Bartek Świerkowski
© 2020 Wojciech Otłowski

Suwałki Blues Festival chyba wszystkich już przekonał do tego gatunku muzycznego. W tym roku kolejna edycja została odwołana, ale ci, którzy chcieliby wrócić do ubiegłorocznych wrażeń, powinni zaplanować sobie udział w koncercie Bartka Sosnowskiego, który wystąpił na SBF 2019 jako support podczas koncertu otwarcia, a także wygrał kwalifikację do European Blues Challenge 2020. Tego lata będzie można go usłyszeć w Augustowie:

11 VII 2019, Suwałki Blues Festival 2019; Suwalski Ośrodek Kultury; Sosnowski
© 2019 Wojciech Otłowski

Jednostki pływające to nie jedyne miejsca, gdzie będzie rozbrzmiewała ciekawa, wartościowa muzyka. Na platformie Białej Perły wystąpi Kasai, mocniejsze granie w wykonaniu Kobranocki będzie można usłyszeć w augustowskim amfiteatrze. Nie zabraknie bluesa w wykonaniu Cheap Tobacco z Natalią Kwiatkowską za mikrofonem:

11.07.2014, Suwałki, Suwałki Blues Festival 2014, Rozmarino, Śniadania bluesowe live, koncert zespołu Cheap Tobacco
fot. Wojciech Otłowski

Bliższe informacje o koncertach i biletach znaleźć można na stronie Augustowskich Placówek Kultury.

Leave a Reply