Marzenia o tym, by zostać żeglarzem, nie są tak trudne w realizacji, jak może się to początkowo wydawać. Wie o tym każdy, kto rozwijał kiedyś pasję do morskich podróży i brał udział w szkoleniu żeglarskim. Nauka tego rzemiosła jest obecnie okazją do realizacji hobby i aktywnego spędzenia czasu pod okiem najlepszych instruktorów, o ile tylko wybierze się dobrą szkołę żeglarstwa. Dzięki praktycznej nauce żeglarstwa możliwe jest również przygotowanie się do egzaminu patentowego.

Artykuł partnera.

Taką ofertę posiada szkoła PuntoVita, która organizuje profesjonalne kursy dla przyszłych żeglarzy i uczy tego patentu osoby w różnym wieku – począwszy od dzieci, po młodzież i dorosłych – puntovita.pl/szkolenia-zeglarskie/

Jak zostać żeglarzem ze szkołą żeglarską PuntoVita?

Nawet jeśli do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele do czynienia z nauką żeglarstwa, to w każdym momencie, niezależnie od wieku, można to zmienić. Nauka w szkole PuntoVita uwzględnia bowiem zajęcia dla różnych grup wiekowych, które zawierają praktyczną część przygotowania do żeglarstwa oraz teorię, której przyswojenie pozwala zapoznać się z tajnikami tej wodnej pasji.

W szkole PuntoVita szczególną uwagę zwracamy na manewry żeglarskie, które uczą jak w praktyce zachowywać się na wodzie. To niezwykle istotne, by każdy uczestnik mógł zdobyć umiejętności i wiedzę, a ponadto stanowi wstęp do egzaminu, który odbywa się w miłej atmosferze i bezstresowo.

W naszej szkole każdego roku około 200 osób uzyskuje patent żeglarza jachtowego.

Kategorie kursów w szkole PuntoVita

Nasza szkoła oferuje naukę dla osób w różnym wieku, z podziałem na takie kategorie jak:

  • kursy dla dzieci;
  • kursy dla młodzieży;
  • kursy dla studentów;
  • kursy dla dorosłych.

Jeśli chodzi o kursy na patent żeglarski dla młodzieży i dorosłych, to w ramach tego typu zajęć ich uczestnicy mogą zdecydować się na:

  • Wędrowny obóz szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla młodzieży, który trwa dwa tygodnie. Jest on adresowany do młodzieży w wieku 14 – 17 lat.
  • Rejs szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego dla dorosłych, który trwa 7 dni i jest przeznaczone dla studentów oraz osób dorosłych.
  • Przygotowanie dla nauczycieli żeglowania PZŻ w formie kursu instruktorskiego na Mazurach trwającego 7 dni, które jest skierowane do studentów i dorosłych uczestników.

Źródło: Puntovita.pl

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita oferuje również możliwość zdobycia uprawnień przez uczestników zajęć w ramach takich kategorii jak:

  • Patent żeglarski.
  • Patent jachtowego sternika morskiego.
  • Patent kapitana jachtowego.

Nauka żeglarstwa w przyjaznej atmosferze i bez stresu

Wiele osób obawia się, że starania o patent żeglarski wiążą się z trudną nauką i stresem, związanym również z egzaminem praktycznym. Tymczasem w naszej szkole łączymy efektywną naukę z przyjazną atmosferą i spędzaniem czasu na dobrej zabawie, w gronie osób w podobnym wieku. Sam egzamin odbywa się w miłej atmosferze, co ogranicza stres. W trakcie turnusu szkoleniowego, który na ogół trwa dwa tygodnie, nasza szkoła pozwala też uczestnikom na poznanie piękna Mazur – urokliwej części Polski.

Co istotne, kursanci przygotowują się do egzaminu patentowego w formie rejsu wędrownego. Pozwala to na aktywne spędzenie czasu i zweryfikowanie wiedzy teoretycznej – w różnych warunkach i sytuacjach.

Posiadamy bardzo dobrze przygotowaną kadrę pedagogiczną, która zapewnia efektywną naukę i dobrą przygodę w jednym!

Leave a Reply