Przedmiotem licytacji jest własnoręcznie wykonana mapa Suwałk w antyramie z podpisem Prezydenta RP. Mapa została podpisana podczas wizyty starającego się o reelekcję  Andrzeja Dudy w Suwałkach w dniu 7 lipca.

Hania Poczobut to 8-miesięczna dziewczynka, u której zdiagnozowano najcięższą postać choroby SMA – rdzeniowego zaniku mięśni. Wada genetyczna sprawia, że zanikają mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie się, później te, które odpowiadają za oddychanie, przełykanie, pracę serca. Jedynym ratunkiem jest innowacyjna terapia genowa w Stanach Zjednoczonych kosztująca ponad 9 mln złotych.

– Na rzecz Hani organizowanych jest wiele akcji charytatywnych i licytacji internetowych. My wychodzimy z kolejnym i niecodziennym pomysłem, jakim jest mapa Suwałk z podpisem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Własnoręcznie wykonana mapa może być wspaniałą pamiątką lub stanowić idealny dodatek do ściany z obrazami. Licytacja prowadzona jest do 15 lipca na platformie Allegro. Cała kwota z licytacji zostanie przekazana na zbiórkę charytatywną Hani – przekonuje Damian Izbicki, jeden z pomysłodawców aukcji.

Link do licytacji:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/mapa-suwalk-z-podpisem-prezydenta-rp-andrzeja-dudy

Link do oficjalnej zbiórki, na którą zostanie przekazana kwota z licytacji:

https://www.siepomaga.pl/hania

Leave a Reply