12 Drużyna Starszoharcerska „Solaris” z Hufca ZHP w Suwałkach włączyła się w zbiórkę na rzecz małej Hani Poczobut. Harcerze od 27 lipca do 2 sierpnia odwiedzili mieszkańców wsi Rutka-Tartak, Wiżajny, Jeleniewo i Filipów. Kwestowali też w Jałowie, Rowelach, Olszance, Michałówce, Potopach, Ejszeryszkach, Krejwianach, Poszeszupiu i Foluszu.  Efekt – ponad 5 tys. złotych, które trafią na konto potrzebującej pomocy dziewczynki.

Drużyna od kilkunastu lat działa w niewielkiej gminie Rutka-Tartak. Jej twórcą i drużynowym jest do dzisiaj harcmistrz Krzysztof Masłowski, który młodzież mobilizuje nie tylko do tradycyjnych zbiórek, zdobywania sprawności i poznawania historii ZHP, ale też do działalności charytatywnej. Harcerze mają na swoim koncie udział w akcji „Świąteczna Paczka Solarisów” oraz w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Przez te wszystkie dni harcerze byli przyjmowani bardzo gościnnie, ludzie byli nastawieni przyjaźnie i z chęcią wrzucali do puszek darowizny na lek dla Hani. Zbiórka pieniędzy na wsparcie zakupu najdroższej terapii na świecie trwała cztery dni – harcerze kwestowali co drugi dzień. Oprócz darczyńców harcerze spotkali na swej drodze przyjaciół, którzy pomagali im w inny, bardzo cenny sposób – komentuje Krzysztof Masłowski.

Fot. źródło: harcerze Solaris

Leave a Reply