Wiejski festiwal literacki „Patrząc na Wschód” intryguje formułą, przyciąga wielością propozycji, licznymi spotkaniami autorskimi, zachęca niepowtarzalną atmosferą. Urokliwe tło festiwalowych wydarzeń jest nie do przecenienia, choć dorównuje mu bogactwo programu. Czterodniowa impreza idealnie wpisuje się w gust osób łączących przyrodnicze i literackie fascynacje.

Już po raz szósty w gospodarstwie agroturystycznym Piotra i Agnieszki Malczewskich w Budzie Ruskiej gościć będą miłośnicy podróży, odkrywania piękna mniej uczęszczanych zakątków – twórcy i odbiorcy, choć nie zabraknie i propozycji dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Program jak zwykle jest bardzo bogaty: przyrodnicze warsztaty umożliwiające poznanie okazów fauny i flory, spacer etnograficzny czy ornitologiczno-literacki, twórcze działania w glinie, ekologiczne barwienie tkanin, wystawa ptasich piór, projekcje filmowe (m. in. obrazów o Bronisławie Piłsudskim, o Andrzeju Strumiłło), koncerty (Miss God oraz projektu Henry No Hurry). A skoro festiwal literacki, to takie właśnie spotkania stanowią lwią część propozycji. Wśród zaproszonych gości są między innymi: Adam Wajrak, Urszula Zajączkowska, Robert Bałdyga, Marek Pióro, Arkadiusz Szaraniec, Agnieszka Pajączkowska, Paweł Goźliński, Lech Pilecki, Jacek Milewski, Adam Robiński, Stanisław Baj, Paweł Średziński.

Wielu z tych autorów związanych jest z Wydawnictwem Paśny Buriat organizującym festiwal „Patrząc na Wschód”. Będzie zatem okazja nabycia ciekawych, wartościowych lektur, w tym nowej propozycji Piotra Malczewskiego – „Kolej Transsyberyjska. Opowieść o ludziach, przestrzeni i drodze”, której festiwalowa promocja wzbogacona o pokaz slajdów odbędzie się w piątek, 14 sierpnia.

Organizatorzy zapewniają przestrzegania zasad wynikających ze szczególnych warunków, proszą tylko o posiadanie podstawowych środków ochrony – maseczek i płynu dezynfekującego. Początek imprezy już niebawem – w czwartek, 13 sierpnia. Warto przestudiować jej program i ten przedłużony weekend zaplanować w Budzie Ruskiej uczestnicząc w wybranych festiwalowych wydarzeniach.

Festiwal literacki Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj