W najbliższy weekend, 22 i 23 sierpnia, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpocznie nowy sezon artystyczny. Na początek widzowie obejrzą jeden z największych hitów tej sceny – spektakl „Kogut w rosole”.

Nie jak zwykle – we wrześniu, a już w sierpniu Teatr Dramatyczny postanowił zaprosić widzów do swojej siedziby. Na koniec tegorocznych wakacji instytucja zaprasza na dwa weekendy z dobrym humorem. Pierwsza z propozycji, którą będzie można obejrzeć to „Kogut w rosole” w reżyserii Marka Gierszała. Ten teatralny hit cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Przedstawienie o zabawnych perypetiach grupy bezrobotnych mężczyzn widzowie obejrzą 22 i 23 sierpnia o godz. 18.00. Tydzień później, 29 i 30 sierpnia o godz. 18.00, aktorzy zagrają najsłynniejszą farsę Ray’a Cooney’a – „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

– Cieszymy się, że już w najbliższą sobotę widzowie ponowienie będą mogli usiąść na naszej widowni, a aktorzy wyjść na scenę i zagrać pierwsze spektakle po letniej przerwie. To miło, że pomimo wciąż obowiązujących obostrzeń miłośnicy teatru tak pozytywnie zareagowali na naszą akcję „Chodź do teatru! – wracamy wcześniej”. Życzymy wszystkim miłych wrażeń w trakcie tych pierwszych teatralnych spotkań oraz w ciągu całego rozpoczynającego się sezonu artystycznego – mówi Martyna Faustyna Zaniewska – Zastępca Dyrektora Teatru Dramatycznego.

We wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze przedstawienie, którego premiera miała odbyć się w marcu. „Pensjonat Pana Bielańskiego” to komedia autorstwa Herberta Kaluzy i Marka Gierszała, która powstała na podstawie sztuki „Pension Schöller” Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby’ego. Akcja spektaklu rozgrywa się w Krakowie w czasach zaboru austriackiego. Główny bohater, Maurycy Stolnik – ziemianin z pobliskich Biadolin Szlacheckich, odwiedza krakowską metropolię. Zainspirowany notatką w gazecie, pragnie spędzić choćby jeden wieczór w krakowskim domu wariatów. A wszystko to, aby zaimponować znajomym z biadolińskiej karczmy. Jakie przygody na niego czekają? O tym widzowie przekonają się już we wrześniu.

Spektakl przygotował reżyser Marek Gierszał wraz z zespołem twórców, którzy są autorami jednego z największych hitów białostockiej sceny – komedii „Kogut w rosole”. Premiera „Pensjonatu Pana Bielańskiego” odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 19.00. Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć 13, 18, 19, 26 i 27 września o godz. 18.00.

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są na stronie instytucji: dramatyczny.pl oraz w kasie czynnej od wtorku do soboty w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w niedziele od 16.00 do 20.00.

Teatr przypomina o wciąż obowiązującym reżimie sanitarnym. Liczba miejsc na przedstawienia jest ograniczona. Po wejściu do teatru widzowie zobowiązani będą do dezynfekcji rąk oraz zasłaniania nosa oraz ust.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj