Chcesz coś zmienić w swoim sąsiedztwie? Przejrzyj listę projektów zakwalifikowanych do przyszłorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek, 14 września rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 2 października. Do wyboru jest 12 projektów „małych”, 6 „dużych” i 10 „kulturalno-społecznych”. Na zwycięskie inicjatywy zostanie przeznaczona kwota 2,6 mln zł.

Urny do głosowania będą ustawione w holu Urzędu Miejskiego przy ulicy Mickiewicza 1 oraz w holu Aquaparku przy ulicy Jana Pawła II 7. Głosować można będzie też poprzez stronę internetową https://www.budzetobywatelski.suwalki.eu/.

Oprócz projektów „dużych” – inwestycyjnych i „małych”, głosujemy również na działania „kulturalne lub społeczne”. Wyniki głosowania poznamy 26 października.

Jeśli projekt nie uzyska wystarczającej liczy głosów, nie warto się poddawać, można wykorzystać Suwalskie Inicjatywy Lokalne. To instrument, dzięki któremu można doprowadzić do przyspieszenia wykonania zadań inwestycyjnych poprawiających warunki życia mieszkańców lub warunki prowadzenia działalności usługowej i przemysłowej na zasadzie realizacji inwestycji polegającej na współudziale finansowym Miasta i Inicjatora. Wnioski mogą być składane przez podmioty gospodarcze, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. W ramach inicjatywy możliwa jest realizacja na terenie Suwałk takich zadań jak: budowa i remont: ulic, chodników, parkingów, budowa obiektów i tworzenie terenów sportowych, rekreacyjnych, innych mieszczących się w ramach zadań własnych miasta lub wpływających w zasadniczym stopniu na wizerunek i funkcjonowanie Miasta.

W tym roku wśród zgłoszonych do SBO projektów znalazły się takie inicjatywy jak np.: oświetlenie alei głównej na terenie cmentarza przy ul. Reja; odtworzenie pomnika generała Józefa Dwernickiego na terenie dawnych koszar przy ul. Gen. K. Pułaskiego; parkingi na Sportowej; napis świetlny przestrzenny 3D na suwalskich bulwarach; telebim na hali dużej Suwałki Arena; finansowanie zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów właścicielskich wraz z kampanią informacyjną; budowa bike parku czy parkingów meczowych czy nawet utworzenie Suwalskiego Streetlandu – miejsca do uprawiania tzw. sportów ulicznych/sportów miejskich.

Cała lista dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach – pobierz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj