Dopiero w przyszłym roku zacznie w Suwałkach działać system roweru miejskiego. Opóźnienie spowodowane jest nie tylko pandemią koronawirusa, ale i faktem, że w ogłoszonych dwóch przetargach nie wystartowała żadna firma.

W piątek, 11 września Miasto Suwałki ogłosiło trzecie postępowanie przetargowe. Czy prawdziwe okaże się powiedzenie – do trzech razy sztuka? Samorządowcy są dobrej myśli, zakładają, że SUWER zafunkcjonuje wiosną 2021 roku.

– Dwukrotnie ogłaszaliśmy przetarg i czekaliśmy na oferty firm, które wdrożą SUWER – System Roweru Miejskiego, czyli 120 rowerów, które mają być ulokowane w 12 stacjach na terenie Suwałk. Chcieliśmy, żeby SUWER zafunkcjonował w czerwcu tego roku – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, a konkretnie utrudnienia eksport – import pomiędzy Polską i Chinami. Komponenty, które potrzebne były firmom do realizacji zamówienia, pochodzą właśnie z Chin. To był główny powód, dlaczego nikt nie przystąpił do dwóch postępowań.

Wykonawca, który go wygra, dostarczy 120 sztuk kompletnych, fabrycznie nowych rowerów, w tym: 108 sztuk rowerów tradycyjnych, 2 sztuk rowerów tradycyjnych typu tandem oraz 10 sztuk rowerów elektrycznych. Szczegóły przetargu można znaleźć TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj