Imprezy organizowane przez biblioteki zawsze cieszą się powodzeniem. Nietuzinkowe pomysły, okazja do spotkań z literaturą, sposobność poznania nowych lektur i miłego spędzenia czasu – to zawsze przyciągało najmłodszych i nieco starszych suwalczan. Pandemia spowodowała zmianę kalendarza imprez, na szczęście w miarę możliwości z zachowaniem zasad bezpieczeństwa następuje powrót do tej miłej tradycji. Wrześniowy piknik przy ulicy Klonowej odbył się zgodnie z planem, a choć pogoda była nieco zmienna, to nastrój dopisywał cały czas. Tradycyjnie też oprócz uczestników, którzy przybyli na rozpoczęcie imprezy, do grona biorących w niej udział osób dołączały kolejne, zachęcone klimatem dobrej zabawy.

Zagadki, zabawy i konkursy, literacki gwóźdź programu, miły akcent muzyczny – w programie piątkowego pikniku nie brakowało żadnej z atrakcji. W nastrój wprowadził i młodych uczestników konkursów skutecznie ośmielał Mariusz Słomiński, wabikiem były książkowe – i nie tylko – nagrody, zatem wspólnymi siłami udało się przypomnieć wszelkie fakty związane ze świętującą siedemdziesięciopięciolecie suwalską Biblioteką Publiczną im. Marii Konopnickiej.

W literacką podróż wybrali się uczestnicy pikniku z gościem – poetką Danutą Matysewicz, autorką wierszowanej opowieści „Gdzie to słońce się podziało”, której fragment został przy okazji spotkania zaprezentowany. Jej cenne przesłanie podnoszące wagę miłości w funkcjonowaniu świata, ludzi oraz edukacyjny wymiar tej historii czynią z niej miłą lekturę dla najmłodszych.

Piknik przy ulicy Klonowej to okazja do spotkania bibliotekarzy z różnych placówek – Monika Rudowicz oraz Piotr Kuczek zaprosili przybyłych do wspólnego muzykowania. Radośnie – na przekór deszczowi, który właśnie zaczął kropić – zabrzmiał refren piosenki „Lala lili”.

Atmosfera zrobiła się więc rodzinna, nic dziwnego, że zabrzmiało także i „Sto lat”, jako że urodziny świętowała jedna z pań bibliotekarek z oddziału przy ulicy Klonowej.

Miejmy nadzieję, że zgodnie z wyrażanymi życzeniami sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie, że sympatycznych propozycji spotkań autorstwa pracowników biblioteki będzie więcej i będziemy mogli w nich swobodnie uczestniczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj