19 września na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się trzecia edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza, a w jej ramach bieg na dystansie ok. 67 km (przewyższenia 1170 m) oraz bieg towarzyszący Turtul Trail na dystansie 28 km (przewyższenia 400 m) oraz po raz pierwszy organizowany bieg na 102 km (przewyższenia 1580 m). Każdy z tych biegów uzyskał punkty ITRA, odpowiednio 1, 3 oraz 4 pkt.

Organizatorem imprezy jest Fundacja „Kierunek Ultra”.

Termin: 19 wrzesień 2020 r.
Start UH 67: godz. 7:00
Zamknięcie mety: 16:00 (limit 9 godzin)

Miejsce startu i mety: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu
Biuro zawodów: piątek w godzinach 14 – 22 – Hotel Loft- Suwałki, sobota – siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu, Malesowizna

Trasa biegu prowadzona będzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową, ważne miejsce w historii Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek, Bachanowo.

Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników.

Start UH100 : godz.: 3:00

Zamknięcie mety: 17:30 (limit 14,5 godziny)

Miejsce startu i mety: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu

Biuro zawodów: piątek w godzinach 14 – 22 – Hotel Loft 1898, Suwałki

Trasa pokrywa się w całości z odcinkiem UH 67, w Smolnikach biegacze na najdłuższym dystansie odbijają w nowe, nieodkryte jeszcze rejony wokół Wiżajn, Góry Rowelskiej, poznają okolice Smolnik niemal z każdej strony.

Przewidziano 5 punktów kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach, Rowelach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników

Turtul Trail, na którego już miesjca zostały wysprzedane biegnie trasą na Górę Zamkowa, przez wieś Wodziłki, start i meta są również w urokliwym Turtulu.

Informacje: http://www.kierunekultra.pl/ultra-hancza

Leave a Reply