Międzyrzec Podlaski w województwie lubelskim to miejsce ostatnich zmagań naszych kolarzy. Klub Rowerowy MTB Suwałki był najliczniej reprezentowany podczas kolejnej edycji Maratonów Kresowych 2020. Do Międzyrzeca udały się 3 zawodniczki i 13 zawodników. Kolarze wywalczyli 9 medali.

– Teren wokół miasta to równina, ale aura sprawiła, że był to najtrudniejszy wyścig, w jakim w tym roku startowaliśmy. Po nocnej burzy na trasie pojawiły się setki kałuż, a podłoże stało się grząskie i śliskie. Mimo tego pod względem sportowym były to dla naszej drużyny najlepsze zawody w tym sezonie – relacjonuje Dariusz Tasior, zdobywca 2. miejsca w kategorii M4.

Pozostali kolarze, którzy stanęli na podium to: wśród kobiet – Zofia Rowińska – 1 miejsce w kategorii K1 (najmłodsza reprezentantka MTB Suwałki zajęła też 2 miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN) oraz Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii M4; wśród mężczyzn: Antoni Wincza – 1 miejsce w kategorii M5, Mikołaj Szeliga – 2 miejsce w kategorii Junior Młodszy, Bartosz Siłkowski – 2 miejsce w kategorii M1, Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii M5, Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M7.

Kolejne zmagania odbędą się w Olecku na kolejnej edycji Maratonów Kresowych.

Fot.: Marek Kulikowski, Marcin Gościński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj