– Do tej pory mieszkańcy woj. podlaskiego aktywowali prawie 18,4 tys. bonów, czyli ponad 16 proc. z przygotowanych dla nich 112,7 tys. bonów – informuje rzeczniczka regionalna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w woj. podlaskim, Katarzyna Krupicka.

– Bon turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia i nie wszyscy rodzice wraz z dziećmi mogli z niego skorzystać. Koniec wakacji nie oznacza końca bonu turystycznego. Ci, którzy nie zdążyli nim zapłacić, mają na to czas do końca marca 2022 roku. Mogą nim opłacić jesienne wyjazdy z rodziną, ferie zimowe czy też wakacyjne pobyty w kraju w przyszłym roku – przypomniała rzeczniczka.

Warto wiedzieć, że wyjazd może odbyć się w późniejszym terminie. Ważne, by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w dniu 31 marca 2022 roku.

Polski Bon Turystyczny ma być wsparciem nie tylko polskich rodzin, ale także rodzimej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon w wysokości 500 zł przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek „500+”.

Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bonem można płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na wspólny weekend bądź opłacić zimowisko.

W całym kraju uprawnionych do bonu jest ponad 4 mln osób, a aktywowało go przeszło 880 tys. Najwięcej, bo aż 124,1 tys. w woj. mazowieckim oraz 111,1 tys. w woj. śląskim; najmniej, bo jedynie 18,4 tys. – w woj. podlaskim i 20,7 tys. w woj. lubuskim.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest prawie 17 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj