Zespół NO LOGO & Marysia Sadowska wraz z Fundacją Jazz Jamboree i Archiwum Miejsko-Gminnym przedstawia filmowe podsumowanie projektu Symfonia Małego Miasta.

Po kilku prezentacjach projektu m.in. w Sejnach, Warszawie czy Suwałkach, zostało wykonane nagranie audiowizualne – poniżej:

Projekt miał swoją premierę w Ośrodku Kultury w Sejnach, podczas dwudniowego spotkania pod nazwą „Sejny: Symfonia Małego Miasta” w 2018 roku (dofinansowanego ze środków fundacji PZU oraz współfinansowanego ze środków Powiatu Sejneńskiego, a organizowanego przez Ośrodek Kultury w Sejnach przy wielkiej pomocy całego zespołu Ośrodka i innych osób zaangażowanych w produkcję).

Projekt łączy w sobie muzykę i pokaz audiowizualny, składający się z materiałów archiwalnych z Sejn i okolic. To niezwykły performance muzyczny, który przeniesie widzów w klimat małych miasteczek z wąskimi uliczkami, wywieszonym na sznurach praniem, targiem i oberżą, świętami i rocznicami gromadzącymi cały przekrój mieszkańców, małymi codziennymi rytuałami i z pozoru sennym rytmem dnia.

Miejsca takie znajdziemy w każdym zakątku Polski, a także w dzielnicach wielkich miast. Specjalnie dla takich miasteczek, a szczególnie jednego – Sejn, została utkana symfonia współczesnych dźwięków i archiwalnych obrazów, opowiadająca o ludziach i miejscach, zwyczajach i wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności na przestrzeni 50 lat XX wieku.

Wielowątkowa muzyka, jak i same materiały filmowe, poruszające niczym przenikające się kadry nagrań z różnych okresów, a jednocześnie nostalgiczne jak klimat małych miasteczek, w których wyrośli twórcy projektu: Maria Sadowska – wokal, piano; Adrian Łabanowski – wokal, ukulele, gitara; Tomasz Łabanowski – gitara elektryczna i akustyczna, sample; Jakub Łabanowski – gitara elektryczna, chórek; Robert Grygucis – gitara basowa; Marcin Karłowicz – perkusja, chórek; Kamil Burzyński – cymbały białoruskie, conga, chórek; Marcin Namiotkiewicz – didgiridoo, djembee; Marcin Pawlukiewicz – pomysł, reżyseria, realizacja video; Tomasz Kolski – realizacja nagrań, mix i mastering. Nagrań dokonano w studio Brill Av Media.

Działanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, dzięki czemu muzyka trafi do Internetu i będzie jej można wysłuchać w dowolnym momencie.

Fot. źródło: Symfonia Małego Miasta, Marcin Pawlukiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj