W całym kraju trwają protesty rolników, którzy domagają się spotkania z premierem i całkowitego odrzucenia „piątki dla zwierząt”. Na Suwalszczyźnie są utrudnienia w ruchu na trasie Szypliszki – Suwałki.

Na całej trasie poruszają się ciągniki rolnicze. Policjanci mówią więc nie o blokadzie, lecz o utrudnieniach w ruchu. – Są to pełnoprawni użytkownicy dróg. Nie posiadam informacji o poruszaniu się takich pojazdów niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Żadna z dróg nie jest zablokowana – tłumaczy policjant Tomasz Krupa.

Eliza Sawko z suwalskiej komendy dodaje z kolei, że z powodu utrudnień na trasie Szypliszki – Suwałki policjanci zalecają objazd samochodom osobowym z Szypliszk do Suwałk przez Becejły, Jeleniewo.

Na Suwalszczyźnie protest rolników przybrał bardzo pokojowy charakter. W innych miejscach Polski dochodziło do incydentów – wyrzucania obornika przed biurami i domami posłów oraz wywieszania transparentów z hasłami o „zdrajcach polskiej wsi” – czyli parlamentarzystach, którzy głosowali za przyjęciem szkodliwej dla rolników ustawy.

Leave a Reply