To było wyjątkowe rozpoczęcie studiów. Jedna z najważniejszych chwil w życiu uczelni spędzona była nieco inaczej niż zawsze.

Nie było zaproszonych gości, nie było występów artystycznych, czy inauguracyjnego wykładu. Były natomiast najważniejsze elementy każdej inauguracji, które powodują, że jest to chwila podniosła i niezwykle wzruszająca…

Wszystko zaczęło się od transmitowanej na żywo Mszy Świętej w intencji całej społeczności akademickiej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po niej władze Uczelni, Senat oraz przedstawiciele studentów spotkali się w Auli im. Bronisława Geremka. Nie zabrakło inauguracyjnego przemówienia dr Marty Wiszniewskiej, Rektor PWSZ w Suwałkach, Immatrykulacji Studentów I roku, symbolicznego wręczenia dyplomów absolwentom, czy uroczystego Gaudeamus.

Studenci I roku rozpoczynają zajęcia 20 października. Do 9 października trwa jeszcze II tura rekrutacji.

Już wkrótce na stronie Uczelni pojawi się też: film z Inauguracji Roku Akademickiego; przemówienie inauguracyjne dr Marty Wiszniewskiej oraz w wydawnictwie „Z życia Uczelni” -podsumowanie 15 lat istnienia PWSZ w Suwałkach.

Fot. źródło: PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj