Tarasy drewniane cieszą się ogromną i całkowicie zrozumiałą popularnością. Przyjemność obcowania z naturalnym surowcem, wysoka funkcjonalność i ponadczasowa estetyka to walory, które podbiły serca tysięcy właścicieli domów i mieszkań. Myśląc o zaletach tarasów drewnianych, nie sposób jednak zapomnieć o nielicznych, lecz specyficznych wadach, a ten fakt skłania do zastanowienia nad ewentualnymi alternatywami.

Materiał partnera.

Fot. materiały prasowe

Nie tylko drewno

Wykorzystanie naturalnego drewna wymaga przeprowadzania cyklicznych prac konserwujących. Jedynie właściwa pielęgnacja zapewni estetyczny wygląd tarasu i zabezpieczy go przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim promieni słonecznych i opadów deszczu oraz śniegu. Powyższy obowiązek nie tylko zabiera czas, ale też generuje dodatkowe koszty. Te i tak nie są niskie, szczególnie jeśli skusimy się na budowę tarasu z wykorzystaniem egzotycznych gatunków drewna. Cechują się one atrakcyjnym wyglądem i dużą trwałością, jednak cena, szczególnie w przypadku zagospodarowywania dużych powierzchni, potrafi uczynić sporą wyrwę w domowym budżecie. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej spoglądają w kierunku rozwiązań alternatywnych. Najpopularniejszym z nich jest użycie desek kompozytowych.

Czym jest deska kompozytowa? Surowcem służącym do jej produkcji jest mieszanka naturalnego drewna z PCV, dzięki czemu uzyskujemy udane połączenie walorów estetycznych naturalnego drewna z trwałością i wytrzymałością tworzyw sztucznych. Nie znajdziemy tu sęków, nie ma też mowy o drzazgach, możemy za to przebierać wśród setek wzorów imitujących dowolny rodzaj drewna. Tak szeroka elastyczność umożliwia dostosowanie wyglądu tarasu do już istniejącej aranżacji otoczenia lub realizację własnego, autorskiego zamysłu. Propozycje renomowanych dystrybutorów obejmują produkty o wyglądzie kosztownego drewna egzotycznego, często w wersjach już patynowanych, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność. Wygląd to jednak dopiero początek długiej listy zalet.

Estetyka i funkcjonalność w dobrej cenie

Konglomerat użyty do produkcji desek kompozytowych jest efektem pracy wielu zespołów naukowców, którzy od lat podnoszą standard procesów produkcyjnych. Owocem tych starań jest powstanie surowca niezwykle trwałego, który przez lata nie ulega destrukcyjnemu wpływowi zmiennych warunków atmosferycznych i zachowuje pełnię funkcjonalności. Utrzymanie tarasu wykonanego z desek kompozytowych wymaga od właścicieli zdecydowanie mniejszego nakładu pracy, nie jest konieczna impregnacja, wystarczy dbałość i przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Najważniejsze z nich to zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza dzięki regularnemu czyszczeniu szpar irygacyjnych oraz zapewnienie czystości, w czym doskonale pomaga szeroki wybór dedykowanych środków chemicznych.

Wybór między tarasem drewnianym i kompozytowym podlega szeregowi indywidualnych uwarunkowań, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców z firmy IdeaGarden. Pomogą dobrać rozwiązania spersonalizowane pod kątem potrzeb przyszłych użytkowników, a to zapewnia nie tylko satysfakcję i komfort eksploatacji, ale też gwarantuje bezpieczeństwo i najniższe koszty inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj