12 IX 2020 ; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow Suwalki - GKS Katowice 0:3; atakuje Adrian Buchowski © 2020 Wojciech Otlowski

Do rewanżowego meczu w Katowicach Ślepsk Malow podchodził ambicjonalnie – z jednej strony motywowała chęć rehabilitacji po przegranej w pierwszym spotkaniu sezonu 2020/2021, z drugiej – apetyt na kontynuowanie dobrej passy wyjazdowych meczów. Przypomnijmy, że jedynie Trefl Gdańsk okazał się niezbyt gościnnym gospodarzem.

Po dwóch i pół miesiąca od spotkania w Suwałkach oraz po kilku ostatnich wygranych meczach Ślepsk Malow wydawał się być faworytem – także dla bukmacherów. Dobry początek biało-niebieskich dał kilkupunktową przewagę. Nie na długo – niebawem górą byli gospodarze. I już do końca walka była wyrównana. Punkty na zmianę pojawiały się na koncie każdej z drużyn. Grano na przewagi, ale końcówka należała do GKS-u.

W drugiej odsłonie podopiecznym Andrzeja Kowala wiodło się nieco lepiej, a choć przewaga nie była znaczna, to jej konsekwentne utrzymywania pozwoliło zapisać tego seta na koncie Ślepska Malow Suwałki.

Niestety, kolejne sety dowiodły dobitnie, że GKS jest dla biało-niebieskich niewygodnym przeciwnikiem. Może i zmęczenie dało o sobie znać, poza tym – przeciągająca się nieobecność Andreasa Takvama. I w trzecim, i w czwartym secie siatkarzom z Suwałk brakowało skuteczności. Zawodził serwis, ale największą bolączką było niekończenie ataków. Katowiczanie nawet w trudnych sytuacjach stawali na wysokości zadania. I po raz trzeci okazali się za silni dla „biało-niebieskich”. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie siatkarze obu zespołów tylko raz mieli sposobność do rywalizacji pomiędzy sobą. W rozegranym 4 stycznia br. w Suwałki Arena meczu goście z Katowic wygrali po tie-breaku. Rewanż miał nastąpić w ostatniej kolejce, ale z wiadomego powodu sezon nie został dokończony.

Swego rodzaju okazją do rewanżu będzie jutrzejsze spotkanie Wigier także z drużną z Katowic. Oby ten mecz dał kibicom więcej powodów do radości. Z kolei siatkarze Ślepska Malow już we wtorek zagrają w Zawierciu. Początek spotkania z Aluronem CMC o godzinie 20:30. Tym razem, na szczęście, transmisję zobaczyć będzie można w Polsat Sport.