Fundacja Kierunek Ultra organizuje kilkanaście imprez sportowych i kulturalnych w roku. Startują w nich setki zawodników, prawie równie liczna jest grupa pomagających nam wolontariuszy i współpracowników. Stąd też pomysł, aby specjalnie nagrodzić te osoby i przy okazji docenić także różne indywidualne osiągnięcia, popularne wśród aktywnych sportowo osób. Co roku przyznawane będą Jegle – Nagrody Fundacji Kierunek Ultra.

Nazwa nagrody jest oczywiście związana z Suwalszczyzną – Jegla to żona boga Żaltisa, który mieszkał w głębinach jeziora Szurpiły, u stóp Góry Zamkowej, w miejscu, przez które przebiega trasa zawodów organizowanych przez Fundację Kierunek Ultra.

– Jegla łączy różne żywioły – znakomicie nadaje się na patronkę naszych różnych aktywności – tłumaczy Iwona Łobasiuk z Fundacji Kierunek Ultra. 

Nagrody przyznawane będą co roku – w lutym, w czasie imprezy sportowo-kulturalnej Biegun Zimna (z biurem zawodów w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach). 

Nagrody Fundacji Kierunek Ultra – JEGLE przyznawane będą w czterech kategoriach:

Progres Roku
dotyczy zawodników, którzy brali udział przynajmniej w 3 zawodach organizowanych przez Fundację 

Wolontariusz Roku

osoba specjalnie ofiarna w pomocy innym w czasie zawodów

Wyzwanie Indywidualne
szczególnie interesujące osiągnięcie indywidualne (poza zawodami)

Nagroda Specjalna Fundacji
człowiek lub Instytucja specjalnie zasłużona dla Fundacji w danym roku

Nagrody przydzielać będzie specjalnie powołana Kapituła, jednak w kategoriach Wolontariusz Roku i Wyzwanie Indywidualne zbierane będą propozycje uczestników wydarzeń organizowanych przez Fundację. Wyzwania Indywidualne muszą dotyczyć jednej z trzech aktywności: bieganie, rower, kajak.

Do 6 stycznia 2021 roku Fundacja Kierunek Ultra czeka na sugestie, które można przesyłać mailem lub zgłaszać poprzez FB.

10 stycznia ogłoszone zostaną nominacje do nagród, a uroczyste wręczenie statuetek nastąpi 13 lutego 2021 roku, podczas imprezy Biegun Zimna.

Kapituła Nagród Fundacji

O ostatecznym podziale nagród zdecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się z członków Fundacji i naszych oddanych Przyjaciół.

Skład Kapituły:
Iwona Łobasiuk – Przewodnicząca
Członkowie: Arkadiusz Dziedzia, Agnieszka Frybes, Joanna Karczewska, Wojciech Konopacki, Jacek Leonowicz,
Szymon Mackiewicz, Robert Niewczas, Emil Zagórski.

Fot. archiwum Fundacji Kierunek Ultra

Leave a Reply