Fundacja Kierunek Ultra organizuje kilkanaście imprez sportowych i kulturalnych w roku. Startują w nich setki zawodników, prawie równie liczna jest grupa pomagających nam wolontariuszy i współpracowników. Stąd też pomysł, aby specjalnie nagrodzić te osoby i przy okazji docenić także różne indywidualne osiągnięcia, popularne wśród aktywnych sportowo osób. Co roku przyznawane będą Jegle – Nagrody Fundacji Kierunek Ultra.

Nazwa nagrody jest oczywiście związana z Suwalszczyzną – Jegla to żona boga Żaltisa, który mieszkał w głębinach jeziora Szurpiły, u stóp Góry Zamkowej, w miejscu, przez które przebiega trasa zawodów organizowanych przez Fundację Kierunek Ultra.

– Jegla łączy różne żywioły – znakomicie nadaje się na patronkę naszych różnych aktywności – tłumaczy Iwona Łobasiuk z Fundacji Kierunek Ultra. 

Nagrody przyznawane będą co roku – w lutym, w czasie imprezy sportowo-kulturalnej Biegun Zimna (z biurem zawodów w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach). 

Nagrody Fundacji Kierunek Ultra – JEGLE przyznawane będą w czterech kategoriach:

Progres Roku
dotyczy zawodników, którzy brali udział przynajmniej w 3 zawodach organizowanych przez Fundację 

Wolontariusz Roku

osoba specjalnie ofiarna w pomocy innym w czasie zawodów

Wyzwanie Indywidualne
szczególnie interesujące osiągnięcie indywidualne (poza zawodami)

Nagroda Specjalna Fundacji
człowiek lub Instytucja specjalnie zasłużona dla Fundacji w danym roku

Nagrody przydzielać będzie specjalnie powołana Kapituła, jednak w kategoriach Wolontariusz Roku i Wyzwanie Indywidualne zbierane będą propozycje uczestników wydarzeń organizowanych przez Fundację. Wyzwania Indywidualne muszą dotyczyć jednej z trzech aktywności: bieganie, rower, kajak.

Do 6 stycznia 2021 roku Fundacja Kierunek Ultra czeka na sugestie, które można przesyłać mailem lub zgłaszać poprzez FB.

10 stycznia ogłoszone zostaną nominacje do nagród, a uroczyste wręczenie statuetek nastąpi 13 lutego 2021 roku, podczas imprezy Biegun Zimna.

Kapituła Nagród Fundacji

O ostatecznym podziale nagród zdecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się z członków Fundacji i naszych oddanych Przyjaciół.

Skład Kapituły:
Iwona Łobasiuk – Przewodnicząca
Członkowie: Arkadiusz Dziedzia, Agnieszka Frybes, Joanna Karczewska, Wojciech Konopacki, Jacek Leonowicz,
Szymon Mackiewicz, Robert Niewczas, Emil Zagórski.

Fot. archiwum Fundacji Kierunek Ultra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj