Podczas konferencji prasowej online w czwartek, 19 listopada prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i skarbnik miasta Wiesław Stelmach przedstawili projekt budżetu na 2021 rok. Projekt trafi teraz pod obrady radnych.

– Rok 2020 to rok niezmiernie trudny dla samorządu i kraju. Finanse publiczne przekładają się na sytuację naszego budżetu i lokalnych firm – powiedział prezydent Czesław Renkiewicz, dodając, że „budżet na 2021 rok jest optymalnie skrojony na skalę naszych możliwości, choć na pewno nie będzie zaspokajać marzeń i oczekiwań”.

Charakterystyczne dla niego będą bariery i ograniczenia w sensie dochodów, co przełoży się na to, że nie wszyscy pracownicy będą mogli planować wzrost wynagrodzeń. Przed samorządem również wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, co w skali miasta pochłonie ponad 2 mln złotych.

Dochody planowane są na poziomie 502 mln złotych (bieżące 466 mln zł, majątkowe 35 mln zł), zaś wydatki wyniosą 516 mln zł (bieżące 458 mln zł, majątkowe 57 mln zł). Deficyt w wysokości 14 mln pokryty zostanie z kredytu, wolnych środków i spłat udzielonych wcześniej pożyczek. Kredyt w wysokości 28,7 mln zł ma pokryć deficyt i raty kredytów wcześniej zaciągniętych. W budżecie inwestycje planowane są na poziomie 57,7 mln zł.

 

 

1 KOMENTARZ

Leave a Reply