W projekcie budżetu na 2021 roku zarezerwowano 200 tys. złotych na stworzenie parku lub skweru pomiędzy ulicami Gen. Wł. Andersa i A. Putry. To jeden z trzech projektów terenów zielonych w północnej części Suwałk.

Suwalska radna Anna Ruszewska pod koniec października zwróciła się do prezydenta Suwałk z pytaniem o kontynuację programu tworzenia terenów rekreacyjno-sportowych na terenie miasta. Wielokrotnie i mieszkańcy, i radni zwracali się do Ratusza z prośbą o ożywienie przestrzeni na osiedlu Północ. Przyrody nigdy dość, a betonowe place lub zaniedbane tereny jak wiadomo nie służą rekreacji.

Jak przypomniała radna – zgodnie z zapowiedziami Czesława Renkiewicza w trakcie wyborów w 2018 r. oraz w trakcie kadencji – na terenie Suwałk miały powstać parki i skwery. Suwalczanom na tym zależy – tak wynika z niedawno przeprowadzonych konsultacji na temat zieleni miejskiej. Stąd też pytanie Anny Ruszewskiej o harmonogram dalszych działań. Według planów na północy miasta miałyby powstać trzy parki: u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej, przy ul. Franciszkańskiej oraz pomiędzy ulicami Gen. Wł. Andersa i A. Putry.

Radna odpowiedź na swoje zapytanie otrzymała – okazuje się, że taki harmonogram jest – przynajmniej dotyczący jednej z trzech lokalizacji parku – pomiędzy ulicami Gen. Wł. Andersa i A. Putry. Na uporządkowanie tego terenu władze miasta planują przeznaczyć w przyszłym roku 200 tys. złotych. Jeśli projekt budżetu – w tej formie – przyjmą radni. Co do pozostałych lokalizacji – kluczowym elementem jest zakończenie procedur formalno-prawnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj