Pomimo pandemii koronowirusa, w minioną sobotę – 14 listopada w Warszawie odbyły się zawody z cyklu: ” Od Młodzika do Olimpijczyka”, w których uczestniczyli zawodnicy suwalskiego klubu.

Celem tych zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych. Zawody te odbywają się cyklicznie i biorą w nich udział zawodnicy w wieku od 8 do 13 lat.

W sobotniej edycji uczestniczyło 756 zawodników z 49 klubów z całej Polski. Suwalski klub MUKS „Olimpijczyk” reprezentowali Julia Domoradzka i Mateusz Kusek. Mimo tak dużej konkurencji, nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, zajmując odpowiednio miejsca: Julia Domoradzka: 4 miejsce – stylem grzbietowym 100 m, 6 miejsce – stylem dowolnym 100 m oraz Mateusz Kusek: 4 miejsce – stylem dowolnym 100 m, 6 miejsce – stylem zmiennym 100 m, 7 miejsce – stylem motylkowym 100 m.

Julia Domaradzka odebrała także zaległy puchar za zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji generalnej za sezon 2019/2020 tego cyklu.

Fot. ilustracja

Leave a Reply