We wtorek, 22 grudnia przed Szpitalem Wojewódzkim w Suwałkach odbył się briefing prasowy z udziałem posła Roberta Tyszkiewicza, radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego Anny Naszkiewicz, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Suwałki Jacka Niedźwiedzkiego oraz przedstawicieli Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Suwałkach, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji wsparcia szpitali.

Młodzi Demokraci przynieśli prezenty dla szpitala – m. in.: środki do dezynfekcji, a także zapewnili 50 obiadów dla lekarzy i pielęgniarek pracujących podczas Świąt. Jak przypomniał Robert Tyszkiewicz – świąteczna paczka dla medyków to akcja ogólnopolska, do której przyłączyli się również lokalni działacze.

Poseł Tyszkiewicz poruszył podczas spotkania także temat finansów. Suwałki nie otrzymały środków z krajowego programu, mimo wniesienia poprawek dotyczących inwestycji – budowy magistrali gazowej, spalarni śmieci czy rozbudowy hali sportowej przy SP nr 4. Wszystkie poprawki zostały odrzucone w trakcie głosowania.

Poseł mówił również o inicjatywie Senatu polegającej na zwiększeniu udziałów polskich samorządów w podatku od osób fizycznych. Jak zaznaczył – dzięki temu samorządy mogłyby zyskać około 5 mld złotych – byłaby to rekompensata strat w budżetach lokalnych znajdujących się w krytycznym stanie, a związanych z działaniami i decyzjami rządu.

Poniżej transmisja z fanpage’a posła Roberta Tyszkiewicza:

https://www.facebook.com/roberttyszkiewicz/videos/3886557784712072

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj