Za sprawą przełożenia – planowanego na 6 stycznia 2021 roku – meczu z Będzinem, udało się ekipie Ślepska Malow Suwałki wygospodarować dłuższy okres na spokojny trening. Nasi siatkarze na plusligowe parkiety wrócą 16 stycznia, kiedy w Kędzierzynie-Koźlu zagrają z tamtejszą ZAKSĄ, czyli z zespołem, który w tym sezonie nie przegrał ani razu – wliczając nawet Ligę Mistrzów.

Sezon zasadniczy wchodzi w fazę, kiedy już mimowolnie sprawdza się tabelę pod kątem ewentualnego udziału w play-offach. I tu rzecz charakterystyczna: trener Andrzej Kowal niezmiennie daje dziennikarzom taką samą odpowiedź, konsekwentnie tonuje nastroje. Jak mantrę powtarza, że miejsce w tabeli nie jest najistotniejszą kwestią w momencie przystępowania do meczu. Wypowiedź po ostatnim spotkaniu z Cuprum:

22 XII 2020; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Cuprum Lubin 3:1, Andrzej Kowal
© 2020 Wojciech Otłowski

Trudno wyobrazić sobie jednak sytuację, ażeby siatkarze Ślepska nie obserwowali, co robią bezpośredni konkurenci, zwłaszcza ci lokujący za ich plecami.

14 XII 2020; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Asseco Rzeszów 3:1 – my już znamy wynik video challenge’u!
© 2020 Wojciech Otłowski

Z oczywistych powodów tabela nie jest miarodajna; jedne zespoły mają rozegrane już osiemnaście spotkań, inne – dopiero czternaście. W tej chwili klub znad Czarnej Hańczy znajduje się na szóstej pozycji – z dorobkiem 26 punktów w siedemnastu meczach – ale naprawdę ciężko sobie wyobrazić sytuację, ażeby na początku roku 2021 nie został prześcignięty przez zespoły z Warszawy i Bełchatowa.

Głównym rywalem w walce o pierwszą ósemkę wydaje się zatem Asseco Resovia. Nieładnie się cieszyć z porażek innych, ale dziś rzeszowianie nie dali rady Jastrzębskiemu Węglowi. Tym niemniej Asseco ma wciąż rozegrane dwa mecze mniej niż Ślepsk, a w dodatku rzeszowian czekają jeszcze dwa spotkania z Będzinem. Nie ma co owijać w bawełnę, klub z Zagłębia znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Choć to i tak za mało powiedziane! Sześć punktów w osiemnastu meczach świadczy o wszystkim. W poprzednim sezonie Będzin wykaraskał się z ostatniego miejsca tabeli – w czym pomogła niejako bardzo słaba gra Visły Bydgoszcz w drugiej połowie sezonu. Tym razem jednak podobna sytuacja jawi się wręcz jako mission impossible!

Ślepsk Suwałki
26 XII 2019; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -MKS Będzin 3:1
© 2019 Wojciech Otłowski

Co ciekawe Asseco dwukrotnie uległo Ślepskowi Malow 1:3. Byłoby zatem nieco przykro, gdyby właśnie rzeszowianie spowodowali, że obeszliśmy się smakiem. A może jednak siatkarze Ślepska powinni się postarać urwać punkty zespołom sponsorowanym przez spółki Skarbu Państwa? No i wygrać wyjazdowy mecz z Aluronem! Ciekawe, jak w najbliższych spotkaniach poradzą sobie Katowice? Wystarczy przyjrzeć się liście przyszłych ich przeciwników, ażeby wiedzieć, że łatwo mieć nie będą.

Sporo pytań, wiele ewentualności – oby nowy rok przyniósł nam wiele radości wynikającej z gry siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. No, i żeby Suwałki Arena znów wypełniała się kibicami, stęsknionymi sportowych widowisk oglądanych z trybun.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj