Na tę informację czekało wielu kierowców. Od piątku, 4 grudnia ulica 100-lecia Niepodległości jest już oficjalnie oddana do użytkowania i przejezdna na całym odcinku – od ul. Utrata do ul. Sejneńskiej. W symbolicznym demontażu barier drogowych przez pracowników firmy PDM Suwałki, która dokończyła budowę drogi, wziął udział również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

– Historia budowy tej ulicy jest bardzo długa i była szeroko komentowana przez media z uwagi na problemy z wykonawcami, którzy rezygnowali i opuszczali plac budowy lub były z nimi zrywane umowy z powodu braku prac budowlanych – przypomina Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta.

Roboty budowlane na odcinku od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata (ul. 100-lecia Niepodległości) realizowane były łącznie przez 5 podmiotów. Budowę mostu prowadziła spółka OPTEM Sp. z o.o., zaś budowę tunelu zrealizowała firma POLWAR S.A. Ta budowa zakończyła się we wrześniu 2019 r., a most był gotowy miesiąc później – w październiku. Budowę jezdni i całej infrastruktury drogowej od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata rozpoczęła firma PRIBEX Sp. z o.o., kontynuowała firma  PRASKO Construction Sp. z o.o., a zakończyła firma PDM Suwałki.

Ulica 100-lecia Niepodległości to kolejny fragment tzw. „Trasy Wschodniej”, który stanowią wybudowane już: ul. Leśna, Rotmistrza Witolda Pileckiego i Sejneńska. Brakujący odcinek pomiędzy Północną a Sejneńską również doczeka się realizacji. Jest już podpisana umowa na budowę drogi od Północnej do Wylotowej i będzie ona gotowa w październiku przyszłego roku. Ostatnim elementem ma być budowa drogi od ulicy Wylotowej do Sejneńskiej wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi. Ten fragment „Trasy Wschodniej” powstanie prawdopodobnie do roku 2023.

Fot. źródło: UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj