Jest praca w wojsku

0
231
Fot. zoom.mon.gov

W dniach 14-15 stycznia w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień im. gen. Józefa Leśniewskiego w Suwałkach odbędzie się posiedzenie Wojskowego Centrum Rekrutacji, w którym kandydat ubiegający się o powołanie do służby przygotowawczej zrealizuje wszystkie formalności związane z kwalifikacją do wojska.

W przypadku pozytywnego przejścia kwalifikacji zostaje wręczona karta powołania na 28-dniowe szkolenie wojskowe. Przed jego rozpoczęciem każdy kandydat na żołnierza otrzyma propozycję zawodowej służby wojskowej. Takie rozwiązanie pozwala na wybranie najbardziej dogodnej dla niego jednostki wojskowej, a wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej złoży już podczas samej służby przygotowawczej. WKU w Suwałkach dysponuje bogatą ofertą stanowisk w zawodowej służbie wojskowej. Można ją znaleźć na stronie internetowej WKU wkusuwalki.wp.mil.pl, profilach w mediach społecznościowych oraz kontaktując się z Wydziałem Rekrutacji, tel. 261347357.

WKU przypomina, że kandydaci rekrutowani do Wojsk Obrony Terytorialnej również przechodzą przez wszystkie etapy procesu powołania do służby w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Na bieżąco prowadzona jest rekrutacja do służby przygotowawczej i terytorialnej służby wojskowej. Osoby zainteresowane powołaniem na szkolenie powinny zgłosić się za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego Wojska Polskiego zostanzolnierzem.pl. W siedzibie suwalskiej Komendy działają rekruterzy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości z jakimi zmaga się przyszły kandydat na żołnierza Wojska Polskiego.

Leave a Reply