Zanim jednak do tego dojdzie, fani lekkoatletycznych zmagań będą mogli jeszcze w tym roku obejrzeć na naszym stadionie najlepszych zawodników z kategorii U23. W 2022 Suwałki zadebiutują w roli gospodarza seniorskich mistrzostw Polski.

– Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. Świadectwem szerokiego spojrzenia i perspektywicznego myślenia jest również fakt, że Suwałki już latem tego roku zorganizują, drugi raz w swojej historii, mistrzostwach Polski U23. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę – cieszy się prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski.

Zarząd PZLA zdecydował także, że mistrzostwa Polski U23 w sezonie 2022 zorganizuje Poznań. Zaś halowe mistrzostwa Polski w sezonach 2021 i 2022 odbędą się w Arenie Toruń. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznały także prawa do organizacji innych imprez. Mistrzostwa Polski U16 pod koniec września odbędą się na malowniczym stadionie w Karpaczu. Gospodarzem finału drużynowych mistrzostw Polski będzie broniący tytułu najlepszego klubu rozgrywek AZS UMCS Lublin. Mistrzostwa kraju w biegach przełajowych odbędą się pod koniec listopada 2021 roku w Tomaszowie Lubelskim.

Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów odbędą się w Piasecznie, a gospodarzami mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów zostały Goleniów (w roku 2021) oraz Pszczyna (w roku 2022). Zawody w biegu na 10 kilometrów mężczyzn odbędą się w Gdańsku. Chodziarze o medale na dystansie 20 kilometrów powalczą w Siedlcach (seniorzy) i w Gdańsku (U20, U23).

1 KOMENTARZ

Leave a Reply