Andrzej Kowal, Mateusz Kuśmierz i Kamil Skrzypkowski przedłużyli kontrakty z klubem! 

22 II 2021; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Trefl Gdańsk 3:1; Mateusz Kuśmierz, Andrzej Kowal, Kamil Skrzypkowski
© 2021 Wojciech Otłowski

Szkoleniowcy rozpoczną tym samym kolejny sezon wspólnej pracy i będą odpowiadali m.in. za przygotowanie techniczne oraz taktyczne siatkarzy Ślepska Malow Suwałki.

Komentarz trenera Andrzeja Kowala w formie audio:

Wideo z prezentacji

Sylwetka Andrzeja Kowala:

Andrzej Kowal urodził się 27 lutego 1971 roku w Nowej Sarzynie. Karierę zawodniczą rozpoczynał w Pogoni Leżajsk. Następnie trafił do Avii Świdnik, gdzie występował ze starszym bratem Mariuszem. W 1990 roku trafił do juniorskiej reprezentacji Polski. To czas, w którym przeniósł się również do Resovii Rzeszów, gdzie spędził sześć sezonów. W latach 1996-1998 reprezentował barwy Górnika Radlin, a karierę zawodniczą zakończył w 2002 roku we wspomnianej wcześniej Resovii. To właśnie z Asseco Resovią Rzeszów, już jako trener, wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Andrzej Kowal z powodzeniem trenował także rumuński zespół Volei Municipal Zalău, z którym w 2019 roku zdobył wicemistrzostwo kraju.

Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 krajowe środowisko piłki siatkowej poruszyła informacja o powrocie trenera Andrzeja Kowala do Polski i objęciu sterów w Ślepsku Malow Suwałki, beniaminku siatkarskiej PlusLigi, który w przebojowym stylu awansował do krajowej elity. Pod jego wodzą biało-niebiescy bezpiecznie utrzymali się w rozgrywkach, a zwycięstwa z utytułowanymi rywalami sprawiły, że kibice w północno-wschodniej Polsce rozpalili w sobie miłość do siatkówki na nowo.

Sylwetka Mateusza Kuśmierza:

Mateusz Kuśmierz nazywa siebie trenerem z internetu, o czym wspomniał w przedsezonowej rozmowie na kanale Ślepsk TV. Jest magistrem wychowania fizycznego i absolwentem AWF w Warszawie. Studiował także na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. 31-letni szkoleniowiec wielokrotnie pracował z młodzieżą. Pracował dotychczas w AZS Politechnice Lubelskiej, ZKS-ie Cukrownik Lublin. Od 7 lat współtworzy sztab szkoleniowy biało-niebieskich. Statystyka i analiza gry przeciwnika nie są mu obce. Jednym z największych, dotychczasowych sukcesów Mateusza Kuśmierza, jest Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn i awans do PlusLigi, który wywalczył wspólnie z trenerem Mateuszem Mielnikiem. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 pełnił funkcję asystenta doświadczonego szkoleniowca Andrzeja Kowala. Szczęśliwy, przyszły mąż i dobry duch zespołu.

Sylwetka Kamila Skrzypkowskiego:

Kamil Skrzypkowski przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym Orionie, skąd w 2003 roku trafił do BAS-u Białystok. Kolejnym etapem w jego karierze były kluby MOS Wola Warszawa, gdzie spędził trzy lata (2004-2007) oraz SKS Hajnówka, gdzie rozegrał dwa pełne sezony (2007-2009). 34-letni szkoleniowiec z każdym rokiem zbliżał się geograficznie i sportowo do Suwałk. Ostatecznie, w 2009 roku podpisał kontrakt ze Ślepskiem Suwałki, z którym awansował do 1. Ligi oraz PlusLigi. Warto dodać, że w latach 2015-2016 Skrzypkowski związał się jednoroczną umową z UKS Centrum Augustów, po czym wrócił do Suwałk. W sezonie 2019/2020 zadebiutował w PlusLidze, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie umiejętności, którymi cieszył suwalskich kibiców przez ostatnich 12 lat, m.in. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Po przedwczesnym przerwaniu wymarzonego, debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę, po czym otrzymał propozycję objęcia nowej roli w zespole i dołączył tym samym do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki. Kamil Skrzypkowski funkcję asystenta trenera / kierownika drużyny łączy z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.

Tekst oraz pliki multimedialne: Biuro Prasowe MKS Ślepsk Malow Suwałki

Foto: Melania i Wojciech Otłowscy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj