Otwarcie hali produkcyjnej w Areszcie Śledczym w Suwałkach, dzierżawionej przez firmę Salag, odbyło się z udziałem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia i prezesa spółki – Radosława Mroczkowskiego. Inwestycja została zrealizowana dzięki programowi „Praca dla Więźniów”.

Hala powstała dzięki dotacji z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Inwestycja składa się z kilku elementów – hali produkcyjnej, zaplecza socjalnego, śluzy wjazdowej, śluzy pieszej, placów manewrowych i dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, techniczną i ogrodzeniami. Jej budowa zakończyła się w październiku 2020 r. i w tym czasie Areszt Śledczy rozpoczął poszukiwanie dzierżawcy. Z grona 5 zainteresowanych dyrektor Aresztu Śledczego wybrał suwalską spółkę Salag.

Kontrahent zobowiązał się dzierżawić halę produkcyjną z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej wynoszącej 1852,26 m kw. przez 6 lat. Firma docelowo ma zatrudnić 65 osadzonych. Obecnie jest zatrudnionych 20 skazanych i trwają przygotowania do przewozu i instalacji maszyn na terenie nowego obiektu.

W otwarciu hali wziął również udział poseł PiS, Jarosław Zieliński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj