Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu właśnie rozstrzygnęło I etap Programu „Ochrona zabytków”. Kwota 620 tys. złotych wsparcia trafiła również do Zespołu Klasztornego w Wigrach. To jeden z jedenastu podlaskich projektów renowacyjnych, obok Kościoła w Tykocinie czy Cmentarza Tatarskiego w Kruszynianach.

Projekty podlaskie otrzymały wsparcie o łącznej wartości blisko 2,2 mln. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont obiektów sakralnych.

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach dostała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: 130 tys. zł to kwota na zakup i montaż instalacji sygnalizacji pożaru i monitoringu w kościele parafialnym z przełomu XVII/XVIII pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz kolejne 620 tys. zł na remont części XVII-wiecznych murów oporowych zespołu klasztornego.

Pieniądze zostały przyznane także zespołowi pokoszarowemu z kaplicą w Suwałkach. O to dofinansowanie wystąpił Caritas Diecezji Ełckiej. Na remont, konserwację fasady budynku i fresków zespołu pokoszarowego i kaplicy (1898 r.) przeznaczono dofinansowanie w wysokości 270 tys. złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj