Dwa złote i cztery brązowe medale zdobyli suwalscy badmintoniści na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona, rozegranym w ten ostatni weekend w Białce Tatrzańskiej. Suwalczanie rywalizowali w dwóch kategoriach: Młodzik i Junior.

Ulyana Volska, po zdobyciu pucharu Polski na zakończenie 2020 roku, jak przystało na mistrzynię, od zwycięstwa rozpoczęła nowy rok — wygrała turniej w Białce Tatrzańskiej w kategorii U19. Wyniki Ulyany świadczą, że gra pojedyncza staje się jej domeną. Pokonała rywalki w dwóch setach; w finale – Gabrielę Skórkowską (21:17, 21:15), a w półfinale – Maję Janko (21:19, 21:19), w ćwierćfinale zaś – Zuzannę Jarosz (21:5, 21:8), w eliminacjach Kingę Stokfisz (21:19, 21:14).

W grze podwójnej dziewcząt (GD U15) Veronika Stankevich (SKB) /Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna) były najlepsze i za zwycięstwo odebrały z rąk prezesa PZBad. złote medale. W finale pokonały 2:0 (21:9, 21:15) Annę Gaszkiewicz/Kaję Ziółkowską (LKS Technik Głubczyce/UKS Wschodnia 12 Kielce).

Kolejny medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona – tym razem brązowy – zdobyła w kat. GD U19 – para deblowa Oliwia Niedźwiedzka/Ulijana Volska. To duży sukces suwalskich badmintonistek — trzecie miejsce. Ulyana grała z bardzo młodą Oliwką Niedźwiedzką i dotarły do półfinału. W meczu o finał uległy bardziej ogranym, już z dużymi sukcesami deblistkom –  Annie Czuchrze/Julii Piwowar (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice). To obiecujący wynik i perspektywa na mocną deblową parę na polskich parkietach. Zwyciężczyniami tej kategorii zostały Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna).

W kategorii U19 nie powiodło się Ulyanie w parze z Michałem Aleksandrowiczem. Pokonani zostali już w pierwszym starciu turnieju głównego, przegrali 1:2 (21:13, 21:13, 21:19) z późniejszymi triumfatorami — parą Matej RZEPLINSKI/Daria ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyna).

Brąz zdobyli: Michał ALEKSANDROWICZ/ Mateusz HOŁUB i para łączona Maksim OVCHINNIKOV (SKB)/ Bartosz WATA (UKS KSBad Kraków). Debliści wracają z brązowymi medalami, a szkoda, bo apetyty były większe. Dobrze spisał się Maksim, który za partnera miał Bartosza Wate z Krakowa – z turnieju powinien być zadowolony, bo wraca z brązowym medalem. Najlepsi w tej kategorii – zdobywcy złotego medalu, okazali się Maksymilian Danielak/Dawid Perkowski (KKS Ruch Piotrków Tryb./UKS Hubal Białystok).

W grze pojedynczej U19 bez powodzenia rywalizowali Janek Filipowicz i Sebastian Lenczewski. Ich rywalizacja zakończyła się na pierwszej rundzie turnieju głównego.

W kategorii (BS U15) najlepiej z suwalczan spisał się Janek Szeszko, który dotarł do strefy medalowej. Dopiero w półfinale musiał uznać wyższość Krzysztofa Podkowińskiego (UKS Hubal Białystok), z którym przegrał po dwóch wyrównanych w setach 17:21, 17:21. Brązowy medal to duży sukces młodego suwalskiego badmintonisty.

Suwalski Klub Badmintona w Białce Tatrzańskiej reprezentowali: Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mateusz Derda, Veronika Stankiewicz, Wiktoria Banaszewska, Michalina Jaśkiewicz, Natalia Witkowska — w kat. Młodzik. Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebstian Lenczewski, Maksim Ovchennikov, Ulyana Volskaya, Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Maja Janko.

Fot. źródło: Suwalski Klub Badmintona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj