Excel to potężne narzędzie, którego funkcjonalność doceniana jest przez tysiące firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, analitycznej, IT i nie tylko. Każda firma, która przeszła proces transformacji technologicznej, w jakiś stopniu używa arkusza kalkulacyjnego, czy to podczas procesów księgowych, czy w dziale sprzedaży lub zamówień. Znajomość Excela to realna szansa na zdobycie pracy w upragnionej firmie. Już znajomość podstaw tego programu stanowi ogromny atut podczas procesu rekrutacyjnego. Jakie umiejętności zdobędziemy po podstawowym szkoleniu Excela? Kto powinien zainwestować w podstawowy kurs Excela?

Materiał partnera.

Dla kogo kurs podstawowy z Excela może być wartościowe?

Szkolenie z zakresu MS Excel to doskonała szansa dla wszystkich osób, które pragną zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Co więcej, już teraz pracując w firmie, znajomość podstawowych zagadnień z zakresu Excela pozwala na szybki awans. Biura rachunkowe, banki, firmy ubezpieczeniowe, cały sektor IT – wszędzie tam znajomość Excela jest niezbędna. Choć wiele zagadnień może być skomplikowanych dla osób rozpoczynających przygodę z Excelem, podstawy obsługi programu pozwolą nam na otrzymanie niezbędnej bazy do pogłębiania swoich kompetencji w węższym obszarze Excela.

Warto nadmienić, że znajomość Excela nie przydaje się jedynie na gruncie zawodowym. Jeśli poznamy podstawowe funkcje i możliwości tego oprogramowania, wiele czynności, które dotychczas były przez nas wykonywane ręcznie, staną się znacznie sprawniejsze i szybsze. Tworzenie domowego budżetu, listy rzeczy do zrobienia, planowanie posiłków czy planu treningowego – te wszystkie procesy wykonywane z użyciem Excela zajmą nam znacznie mniej czasu.

Jakie umiejętności zdobędziemy podczas podstawowego szkolenia Excel?

Podstawowy zakres szkolenia ma za zadanie wprowadzić nas w mechanikę działania arkusza kalkulacyjnego oraz zapoznaje nas z najbardziej popularnymi funkcjami i możliwościami oprogramowania. Pierwsze lekcje to omówienie interfejsu oprogramowania oraz nauka wprowadzania i edycji danych. Te zagadnienia są niezbędne do dalszego poznawania niezwykłych możliwości Excela. W ramach ćwiczeń z edycją danych nauczymy się wprowadzania ich, edycji, usuwania, kopiowania i wklejania, co może okazać się niezwykle efektywnym działaniem.

Kolejne tematy, które są pokrywane przez podstawowy kurs Excel to operacje na obiektach, oraz zagadnienia związane z formatowaniem komórek, oraz formatowaniem warunkowym, które znacznie ułatwia prezentacje raportów i wyników.

Funkcje Excel – czy szkolenie podstawowe nauczy nas praktycznych umiejętności?

Kurs podstawowy Excel były niepełny, gdyby nie dostarczył na kompleksowej wiedzy z zakresu wykorzystania podstawowych formuł i funkcji. Podczas szkolenia poznamy sposób na wykonywanie podstawowych obliczeń na danych, a także nauczymy się tworzyć, edytować i kopiować formuły. W ramach podstawowych zajęć zgłębimy umiejętność wykorzystywania podstawowych funkcji matematycznych, statystycznych, tekstowych, oraz logicznych. Z doświadczenia można stwierdzić, że ten pakiet formuł jest wystarczający do pozytywnego przejścia egzaminu z Excela podczas rozmów rekrutacyjnych.

To jednak nie wszystko, co uzyskamy, zapisując się na kurs Excela. W ramach programu nauczymy się analizować dane, filtrować je oraz sortować. Szkolenie obejmuje również swoim zakresem funkcje tworzenia wykresów, które znacznie uatrakcyjniają raporty przygotowywane przez nas.

Te wszystkie informacje mogą okazać się wystarczające, by zdobyć wymarzoną pracę. Jeśli jednak poczujemy chęć pogłębienia swojej wiedzy, możemy zapisać się na zaawansowane szkolenia Excel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj