Ździebełko ciepełka z Nulą Stankiewicz i Januszem Stroblem w SOK

0
484
Na zdj. Nula Stankiewicz i Janusz Strobel, fot. Katarzyna Warno

Na koncert z najpiękniejszymi polskimi piosenkami o miłości zaprasza w najbliższy czwartek, 25 lutego o godz. 19.00 Suwalski Ośrodek Kultury. „Ździebełko ciepełka, czyli miłość w polskiej piosence” w wykonaniu Nuli Stankiewicz (śpiew) i Janusza Strobla (gitara), to recital, w czasie którego nie zabraknie znanych przebojów, ale i piosenek mniej popularnych, a równie pięknych, którym pochodząca z Suwałk wokalistka nadała nowy wymiar.

Suwalski Ośrodek Kultury pracuje na pełnych obrotach, żeby maksymalnie wykorzystać trwające do końca lutego „okno kulturalne”, w którym można organizować wydarzenia z udziałem publiczności. Czwartkowy koncert to nastrojowy, kameralny recital w wykonaniu Nuli Stankiewicz – piosenkarki o niezwykłym głosie, laureatki wielu konkursów i festiwali oraz Janusza Strobla – jednego z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, aranżera i kompozytora wielu znanych piosenek.

„Wymarzyć miłość, to nie jest problem. Problemem jest, jak z tą miłością później wytrzymać” – żartuje Nula podczas koncertu. Istnieje miłość spełniona. Miłość zachłanna, namiętna. Jest też miłość nieszczęśliwa. Słaba i głodna, zrozpaczona. Tak się te miłości przeplatają, zarówno w życiu, jak w piosence. I o tym właśnie jest ten koncert.

Każdy, kto choć raz zetknął się z Nulą Stankiewicz, wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju. Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Współpracowała Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi. Od kilkunastu lat występuje z Januszem Stroblem, tworząc niesamowity duet: Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On – wirtuoz gitary, kompozytor, który tworzy katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Koncert odbędzie się w czwartek, 25 lutego o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy SOK. Bilety w cenie 30 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Koncert realizowany jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 24 lutego do godz. 18.00 wysłać do nas maila: redakcja@niebywalesuwalki.pl z odpowiedzią na pytanie: Z jakimi programami artystycznymi wystąpiła wcześniej przed suwalską publicznością Nula Stankiewicz? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Kamil Grzelak.

Nula Stankiewicz tym razem przypomniała w SOK-u piosenki Jonasza Kofty

Leave a Reply