Ślepsk Malow Suwałki PGE Skra Bełchatów
09 II 2020 ; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow - PGE Skra Bełchatów 3:1; Bartłomiej Bołądź © 2020 Wojciech Otłowski

Doskonałą wiadomość przekazał sztab drużyny Ślepsk Malow Suwałki – kontrakt na trzeci sezon podpisał Bartłomiej Bołądź, atakujący drużyny biało-niebieskich. To kolejna nowina dobra nowina dla kibiców. Pod koniec lutego o wiążącej decyzji dotyczącej pracy w klubie poinformowali Andrzej Kowal, Mateusz Kuśmierz i Kamil Skrzypkowski.

Nowe doniesienia szczególnie cieszą, gdyż Bartłomiej Bołądź jest niewątpliwie liderem suwalskiej drużyny. To najlepiej punktujący zawodnik, który nieomal seryjnie zdobywa statuetki MVP. Atakujący Ślepska jest wysoko w rankingach: na trzecim miejscu punktujących, na drugim w rankingu MVP oraz zagrywających, na czwartym – atakujących. To imponujące wyniki, ale Bartłomiej Bołądź zapowiada dalsza pracę nad swym poziomem gry.

Ceniony zawodnik rozpoczął grę w Ślepsku w minionym sezonie. Wówczas to trafił do Suwałk z niemieckiego VfB Friedrichshafen. Tam pracował z Vitalem Heynenem, obecnym szkoleniowcem reprezentacji Polski. W roku 2019 zdobył brązowy medal finału Ligi Narodów, w Chicago. W pierwszym sezonie w PlusLidze Bołądź był obok Nikolasa Szerszenia najlepiej punktującym zawodnikiem (zdobył 371 punków w 24 meczach).

Ten sezon potwierdza znakomitą formę i predyspozycje zawodnika. W obecnym sezonie ma na koncie 49 asów serwisowych, zdobył 449 punków.

Siatkarskie początki Bartłomieja Bołądzia to klub UKS Krzyż Wielkopolski, skąd trafił do Stilonu Gorzów Wielkopolski. Kolejnym przystankiem była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W 2013 roku, po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, rozpoczął profesjonalną karierę, podpisując trzyletni kontrakt z Cerradem Czarnymi Radom. Przed trafieniem do Suwałk z powodzeniem występował w drużynie VfB Friedrichshafen (12-krotny mistrz Niemiec i 10-krotny zdobywca krajowego pucharu, regularnie występujący w europejskich pucharach).

1 KOMENTARZ

Leave a Reply