W czterech podlaskich gminach, między innymi Jeleniewie i Krasnopolu pojawią się panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne, których zakup zostanie dofinansowany z funduszy unijnych.

– Kolejne prawie 250 instalacji OZE znajdzie się na dachach domów mieszkańców czterech gmin. Da to mieszkańcom wiele korzyści. Mogę powiedzieć, że będziemy dążyć jako zarząd województwa podlaskiego do zaspokojenia potrzeb jak największej liczby mieszkańców regionu jeśli chodzi o takie instalacje. Z pomocą przyjdą nam ogromne środki, jakie otrzymaliśmy do rozdysponowania w przyszłej perspektywie unijnej, które będziemy mogli, mam nadzieję, przeznaczyć na kontynuację tego typu wsparcia dla mieszkańców województwa –  zapowiedział Marek Olbryś, podpisując umowy z przedstawicielami podlaskich gmin.

Gmina Jeleniewo zamierza zrealizować przedsięwzięcie polegające na montażu 70 mikroinstalacji OZE. Będzie to 59 instalacji fotowoltaicznych oraz 11 zestawów kolektorów słonecznych, wykorzystujących odnawialne źródła energii w gospodarstwach domowych na terenie gminy. Dotacja wynosi 1,5 mln zł.

Przedsięwzięcie gminy Krasnopol obejmuje montaż 50 instalacji OZE dostarczających energię na potrzeby budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gminy. Projekt obejmie 45 budynków mieszkalnych, w przypadku 5 budynków przewidziano montaż instalacji hybrydowych. Przyznana dotacja to ponad 900 tys. zł.

2 KOMENTARZE

  1. Świetnie tak trzeba, sam już mam panele fotowoltaiczne, od maxcom eco energy. Popieram rózwój tej branży mocno!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj