W 2021 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury zostaną zorganizowane trzy turnusy odpłatnych półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 13 lat. To odpowiedź na interpelację radnej Anny Ruszewskiej.

– Do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz rodzice i opiekunowie, analizują jak zagospodarować czas wolny dzieciom i młodzieży w okresie wakacyjnym. Nie wynika to tylko z obecnych czasów związanych z epidemią, gdyż przed takimi wyborami rodzice stoją co roku, co zrobić, by ich dzieci mogły spędzić przyjemnie, a także pożytecznie wolny czas. Zwłaszcza w sytuacji, gdy oboje pracują. Po wielu miesiącach edukacji zdalnej także jako samorząd powinniśmy zadbać o to, by ci młodzi ludzie, którzy jak wiemy z powodu pandemii stracili bezpośredni kontakt ze sobą, czy też możliwość wspólnej zabawy z rówieśnikami, otrzymali propozycję spędzenia czasu poza domem. Tak, by ten czas spędzić pożytecznie i z daleka od nudy. Zajęcia zorganizowane są właśnie taką dodatkową wartością, dzięki nim rodzice mogą być spokojni, również o bezpieczeństwo swoich pociech – argumentowała w interpelacji radna Anna Ruszewska.

Suwalski samorząd propozycję rozważył i przychylił się do niej. Będzie to kolejna oferta letnia w mieście. Co roku w wakacje młodzi mieszkańcy miasta mogą skorzystać ze sportowych zajęć letnich organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Suwalski Ośrodek Kultury z kolei zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach teatralnych. Tym razem jego działalność wakacyjna zostanie wzbogacona o taniec, naukę gry na gitarze i naukę śpiewu oraz warsztaty ekologiczne, plastyczne i zajęcia rekreacyjne. Zajęcia odbywać się będą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, będą odpłatne, a w cenie znajdą się również dwa posiłki dziennie. Warsztaty, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, mają odbywać się w obiektach SOK i na świeżym powietrzu.

Leave a Reply