Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zorganizowała otwarty konkurs fotograficzny. Prace można nadsyłać do 1 października.

Stanisław Lem był polskim pisarzem gatunku science fiction, futurologiem, propagatorem rozwoju nauki i techniki. W swoich dziełach poruszał również tematy złożoności natury ludzkiej, możliwości porozumiewania się istot inteligentnych oraz miejsca człowieka we Wszechświecie. Konkurs to sposób uczczenia 100-lecie urodzin Stanisława Lema i przypomnienia o jego twórczości.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy uczestnik może nadesłać dowolną liczbę prac. Cykl zdjęć traktowany będzie jako jedna całość, ale nie może zawierać więcej niż 8 zdjęć i musi być wyraźnie oznaczony (należy dołączyć opis układu zdjęć lub ich kolejność). Tematyka prac powinna obejmować niebo, gwiazdy lub interpretację.

Fotografie mogą być wykonane dowolną techniką fotograficzną. Minimalny format nadsyłanych prac – A4. Prace nie powinny być oprawione w passe-partout. Do zgłoszenia należy dołączyć zapis fotografii na nośniku CD. Warto  zapoznać się z regulaminem konkursu, aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo zgłosić swoje fotografie do udziału w nim. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października. Autorzy najlepszych zdaniem jury zdjęć otrzymają nagrody rzeczowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj