Reklama

Scania dostarczy kolejne autobusy

Data:

- Reklama -

Umowę na zakup i dostawę 4 nowych autobusów typu „MIDI” zasilanych gazem CNG podpisał w piątek, 12 marca z firmą Scania prezydent Suwałk. Przetarg opiewa na ponad 5,5 mln złotych.

Przypomnimy, że inwestycja w odnowienie miejskiego taboru była możliwa dzięki pozyskaniu przez suwalski samorząd dofinansowania z Unii Europejskiej. Projekt ten zakłada również uruchomienie systemu roweru miejskiego.

Zgodnie z zapisami Scanie będą musiały trafić do Suwałk w ciągu 180 dni od podpisania umowy – czyli najpóźniej we wrześniu 2021 roku.

W sumie, jeszcze w tym roku, po suwalskich ulicach będzie jeździło 19 nowych autobusów komunikacji miejskiej zasilanych gazem CNG. 15 pojazdów, które zamówiono w ubiegłym roku, dostarczono już do Suwałk i obecnie trwają procedury związane z ich odbiorem. Najprawdopodobniej zaczną kursować już w kwietniu.

Na ulicach Suwałk pojawią się miejskie rowery i nowe autobusy z napędem na gaz

Marszałek przekazał środki na nowe autobusy

Kto dostarczy nowe autobusy? Miasto ogłosiło przetarg

Nowe autobusy, drogie paliwo

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie tylko co z odseparowaniem pojazdów zasilanych paliwami palnymi a wysoce palnymi i wysoce wybuchowymi, oraz z separacja dystrybutorów paliwowych od gazowych . Poza tym Iveca przyszły na miejsce Jelczy a Mercedesy były przez Unię dorzucone z dobrej woli , wszystko fajnie ale jak ostatnio byłem w Pgk to widziałem że przegubowce stały na trawnikach … Jeden nowy duży Solaris zajął taka powierzchnię że serio już było ciasno noi co więcej pod względem obrony cywilnej moim zdaniem wszystkie pojazdy tego typu nie powinny parkować , być serwisowane , myte i tak dalej w jednym miejscu nawet gdyby było tam więcej miejsca . To już czas stworzyć druga placówkę PGK bo może powstać naprawdę wiele problemów logistycznych ot chociażby jak parking dla załogi . Z poważaniem Paweł Miler

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane