Zawodnicy Garbarni nie będą dobrze wspominać spotkań z Wigrami w sezonie 2020/2021. Poprzedni mecz – 19 września z Garbarnią w Krakowie Wigry wygrały 3:1, po hat-tricku Adamka. W niedzielnym (21 marca) spotkaniu biało-niebiescy znów byli górą, a cieszyć mógł i wynik, i ładne bramki.

Szczególne powody do satysfakcji miał nowy zawodnik Wigier, urodzony w Holandii reprezentant Republiki Zielonego Przylądka – Elso Brito. To pierwszy mecz, w którym lewonożny lewy obrońca wystawiony został w pierwszym składzie. Zademonstrował nie tylko szybkość, ale i skuteczność – to za jego sprawą padła pierwsza bramka dla gospodarzy.

Garbarnia zdwoiła wysiłki – akcja na dłuższy czas przeniosła się pod bramkę biało-niebieskich. Trzykrotnie wykonywane rzuty rożne na szczęście nie przyniosły bramkowego efektu. Raz jeszcze goście mieli sposobność wyrównać wynik, ale piłka minęła bramkę i z wyniku po pierwszej połowie mogli cieszyć się gospodarze.

Ta euforia dodała im skrzydeł i kolejną odsłonę rozpoczęli podopieczni Dawida Szulczka bezkompromisowo. Strzałem z kilkunastu metrów popisał się Denis Gojko.

Następny mecz Wigry rozegrają we Wrocławiu ze Śląskiem II – 27 marca o godz. 13. Z kolei na Zarzeczu następne spotkanie odbędzie się 31 marca (o godz. 13) i będzie to zaległy mecz z Górnikiem Polkowice (w pierwotnym terminie – 2 grudnia – nie odbył się z powodu zmrożonej płyty boiska). Póki co, suwalski klub zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 40 punktów, zdobytych w 21 meczach. Bilans bramkowy wynosi 31:19. Przypomnijmy, iż z eWinner II ligi bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskują dwa pierwsze zespoły, pozostałej czwórce pozostaje walka w barażach. 


Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków 2:0 (2:0)

Bramki: Elso Brito 38′, Denis Gojko 49′

Foto: Wojciech Otłowski

Leave a Reply